fbpx

5, 12 maja 2021 r., godz. 10:00-13:30
Online: Zoom

Zapraszamy na szkolenia warsztatowe dla kadr kultury. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

Szkolenia realizowane są w ramach Pracowni Praktyk Edukacyjnych i Rozwojowych – Przestrzeń Inspiracji w ARTzonie OKN.

Dofinansowano ze środków Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy „Maj Równości” organizowanej w dniach 01-31.05 przez Miasto Kraków. Więcej informacji pod adresem: https://obywatelski.krakow.pl/aktualnosci/248924,2171,komunikat,maj_rownosci_-_program_wydarzen.html.

5 maja 2021 r., godz. 10:00-13:30 | KULTURA BARDZIEJ DOSTĘPNA

W czasie spotkania porozmawiamy o języku, podstawowych zagadnieniach dotyczących praw i potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami, a także o praktycznych wskazówkach, próbując przenieść to na grunt działań kulturalnych.

Jak włączać osoby z niepełnosprawnościami także jako osoby, które sztukę mogą odbierać, ale też tworzyć i udostępniać innym? Co zrobić, żeby kultura była bardziej dostępna? Jaką rolę możesz odegrać indywidualnie? Co da się zmienić zespołowo? Jak rozumieć dostępność i jakie są przykładowe sposoby jej wdrażania? Odpowiedzi na te pytania postaramy się znaleźć właśnie na naszych e-warsztatach. Ale to też miejsce na zadanie wszelkich pytań w tym temacie, które mogą ci się wydawać niefortunne lub wynikają z twojego doświadczenia. To też miejsce na wątpliwości. Zastanowimy się wreszcie, czym jest norma i czy tak naprawdę jest nam potrzebna, i w życiu, i w kulturze.

Prowadzenie: Katarzyna Bierzanowska – tłumaczka audiowizualna, autorka inicjatywy Pełnoprawna, edukatorka, aktywistka, członkini kolektywu Artykuł 6.

Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy – KLIKNIJ TUTAJ (liczba miejsc ograniczona).

12 maja 2021 r., godz. 10:00-13:30 | JĘZYK RÓWNOŚCIOWY

Język kształtuje rzeczywistość. Jak sprawić by stał się narzędziem wpływającym pozytywnie na rzeczywistość, na zmianę, pozwalał na unikanie dyskryminujących określeń, nie utrwalał stereotypów. Jak wdrażać w pracy z ludźmi i dla ludzi język niewykluczający.

Prowadzenie: Lena Rogowska-Lewandowska – uczy przeciwdziałania dyskryminacji i komunikacji (też międzykulturowej). Tworzy działania (animacyjne, artystyczne, edukacyjne), które integrują i transformują ludzi. Pisze scenariusze i publikacje dotyczące animacji kultury i działań równościowych.

Obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy – KLIKNIJ TUTAJ (liczba miejsc ograniczona).

Wydarzenie odbywa się w ramach inicjatywy „Maj Równości” organizowanej w dniach 01-31.05 przez Miasto Kraków. Więcej informacji TUTAJ.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, artzona@okn.edu.pl
www.okn.edu.pl/artzona
www.facebook.com/ARTzonaOKN

Aktualności

Komentarze są wyłączone.