fbpx

PRZESADA – spektakl taneczno-performatywny


14 czerwca 2021 r., godz. 19:00
ARTzona, os. Górali 4

Czym charakteryzuje się stan przed? Jak go rozpoznać? Kto lub co decyduje o tym, że już wystarczy? Czy można przesadzić z czymś co jest już przesadą? Przesada to nasz stan quo. (Nie) dajmy się zwariować.

ARTzona Ośrodka kultury im. C. K. Norwida zaprasza na spektakl taneczno-performatywny w ramach StartUp – SCENA DLA MŁODYCH – program organizowany przez Centrum Teatru i Tańca w Warszawie. Celem programu jest wspieranie młodych artystów zajmujących się tańcem współczesnym. Wybrane w trybie konkursowym projekty otrzymają środki na realizację zgłoszonego spektaklu, wsparcie producenckie oraz konsultację merytoryczną.

Zapisy przez formularz zgłoszeniowy – KLIKNIJ TUTAJ

Choreografia i wykonanie: Monika Szpunar i Stefano Silvino

Scenografia: Agata Starmach

Muzyka:
YO  'z domku’  (wersja rozszerzona) – Joanna Wabik
(I Can’t Get No) Satisfaction – The Rolling Stones
Sandstorm – Darude

Wykonawcy:

Monika Szpunar – tancerka, performerka, choreografka. Absolwentka ACTS/Ecole de Danse Contemporaine w Paryżu oraz London Contemporary Dance School w Londynie. Wcześniej uczyła się w Krakowskiej Akademii Tańca 'L’art de la Danse’ , którą ukończyła dyplomem ZASP. W 2020 roku ukończyła II moduł Laboratorium Nowych Praktyk Teatralnych Uniwersytetu SWPS. Interesuje ją przenoszenie tańca do nowych, niekonwencjonalnych przestrzeni, a także praca w projektach kolektywnych i interdyscyplinarnych, tworzonych we współpracy z innymi. Współtworzy girl band The Yonis, z którym występuje w V&A Museum, The Yard, Stratford Circus Arts Center w Londynie oraz na festiwalach, w tym na Edinburgh Fringe, BrainChild oraz SPACER w Krakowie. Tworzy też autorskie projekty i spektakle oraz pracuje jako choreografka do przedstawień teatralnych oraz filmów. Jako tancerka pracowała z takimi artystami jak: Victor Quijada, Richard Siegal, Dam Van Huynh, Kaori Ito.

W 2016 roku spędziła 6 miesięcy w Brazylii, podczas których współpracowała z lokalnymi artystami Fernando Martinsem, Jorge Garcią i Rafaelą Sahyoun oraz prowadziła warsztaty improwizacji na Unicamp w Campinas. Obecnie współpracuje z Kasią Witek (Memory Score), Elinor Lewis (Orchard), Weroniką Pelczyńską (Still Standing, KULA, Halka (wileńska) w reżyserii Agnieszki Glińskiej) oraz współtworzy Laboratorium Ciała w Krakowskim Centrum Choreograficznym.

Stefano Silvino – przygodę z tańcem rozpoczął na Sycylii w wieku 15 lat. W 2011 r. przeprowadził się do Rzymu, by pod okiem doświadczonych nauczycieli trenować techniki modern i klasykę. Taniec współczesny szkolił u Eriki Silgoner, Medhi Walerski (NDT), Christophera Roman (Frankfurt Ballet, Forsythe Company), Maeva Berthelot (Hofesh Shechter Company). Współpracował z Luc Petit Creation podczas „AMWAY CHINA 2012″ w Monachium, uczestniczył w międzynarodowej trasie musicalu „KAROL WOJTYLA, la vera storia” w reżyserii Duccio Forzano oraz tańczył w operze „IL PAESE DEL SORRISO”, w choreografii Sandhya Nagaraja we Włoszech, jak i w spektaklu na 34-tą rocznicę centrum obserwacji w Nowym Jorku „The Orsano Project” w choreografii Phil Orsano. We wrześniu 2014 roku dołączył do zespołu Teatru Rozbark, gdzie pracował m.in. z: Johan Gerben, Uri Ivgi i Anną Piotrowską. Brał również udział w projektach tanecznych Irada Mazliaha i Noa Shiloh w Warsaw Dance Department. W 2016 roku wygrał program „You can dance – Po Prostu Tańcz”. Półfinalista programu World Of Dance w duecie z Katarzyną Zakrzewską. W 2019 roku tańczył w spektaklu „Halka( wileńska)” w Operze Narodowej w Warszawie w reżyserii Agnieszki Glińskiej i choreografii Weroniki Pelczyńskiej. Stefano tworzy też autorskie spektakle m.in Miłość na piasku, She War Saw, I’m the N-One czy Bez Sensu we współpracy z Iloną Bekier-Ekwą oraz jest nauczycielem modern, contemporary, kontakt improwizacji w Warszawie (East Side Dance Academy, Samo Centrum Wszechświata) oraz prowadzi liczne warsztaty w całej Polsce i na świecie.

Joanna Wabik – działa interdyscyplinarnie, na pograniczu muzyki, soundartu, sztuki konceptualnej, performensu, architektury i poezji. Komponuje muzykę, improwizuje na fortepianie, projektuje i realizuje instalacje artystyczne. Jest inicjatorką i organizatorką wydarzeń skupiających i integrujących artystów z różnych środowisk twórczych (zsyp, sety i kasety). Utwór YO z domku, został wydany w 2020 r.  na dyskietce w Pionierska Records. www.yoxoko.wordpress.com

Agata Starmach – projektantka związana z Beza Projekt od 2018 roku. Absolwentka School of Form (Uniwersytetu SWPS) oraz Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie.  Skupia się na projektowaniu przedmiotów i przestrzeni, a swoje koncepcje często opiera na badaniach humanistycznych. Ceni sobie pracę z docelowym materiałem, który często weryfikuje projekty, ale również daje niezwykłą satysfakcję. www.agatastarmach.com

Wydarzenie odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKDNiS oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

Szczegółowe informacje:
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98, artzona@okn.edu.pl
www.artzona.okn.edu.pl
www.facebook.com/ARTzonaOKN

Aktualności

Komentarze są wyłączone.