Zachęcamy do udziału w warsztatach z zarządzania w sytuacji kryzysowej, które odbędą się w formie online. Ilość miejsc ograniczona.
Zarządzanie sytuacją kryzysową (Zoom)
8.12.2020, godz. 9:00-12:15
Prowadzenie Michał Faron
Cele warsztatu:
1. Zdefiniowanie sytuacji systemowo trudnej (kryzysowej) i wypracowywanie sposobów minimaxowych w kontekście zysków/strat emocjonalnych i rzeczowych.
2. Omówienie zagadnień związanych z konfliktem wraz z możliwymi dobrymi praktykami związanymi z zarządzaniem konfliktem.
3. Poszerzenie rozumienia odporności psychicznej w konflikcie, kryzysie, oporze.
Zagadnienia:
1. Sytuacja systemowo trudna / kryzys w relacjach dwustronnych i wielostronnych.
2. Psychologiczne aspekty kryzysu/konfliktu w relacjach.
3. Opór i objawy oporu.
4. Działania interwencyjne i prewencyjne w kryzysach / konfliktach i sytuacjach systemowo trudnych.
Michał Faron – trener, psychodramatysta, aktor teatru playback Hey!Now! 20 lat doświadczenia biznesowego. Wspiera grupy i organizacje w rozwoju.
Szczegóły na Facebooku: KLIKNIJ TUTAJ
Nabór na warsztaty zakończony.
***
O wielozadaniowości w czasie pandemii, czyli jak pracować, żeby nie zwariować (warsztaty online)
14.12.2020, godz. 10:00-13:00
Prowadzenie: Agata Etmanowicz
Opis:
Dobiega końca rok 2020. Bohater memów. Obiekt przekleństw. Rok twarzy skrytych za maseczkami, społecznego dystansu, niepewności, strachu, niepokoju… A także zmęczenia ekranem, przekładania wydarzeń, przenoszenia wydarzeń na onlajny, wersji hybrydowych, projektów w trzech scenariuszach.
Wyglądamy 2021 z utęsknieniem, z nadzieją, choć przecież wiemy, że… (przynajmniej przez jakiś czas) niewiele się zmieni. Czego właściwie wyglądamy? Powrotu do “tego jak było zanim to wszystko się zaczęło”?
Tylko czy sektor kultury jest w stanie tak po prostu wrócić do “przedpandemicznej normalności”? Są obszary, które prawdopodobnie zmieniły się bezpowrotnie. Na lepsze? Na gorsze? A to zależy jak na to spojrzeć… To co wydaje się być w tym momencie najistotniejsze, to to jakie lekcje wyciągnęliśmy_ęłyśmy, czego nauczył nas 2020.
Wraz z końcem 2020 czas więc na podsumowania i wniosków wyciąganie!
Jak pracować, żeby nie zwariować – w realu, na onlajnie i w wersjach hybrydowych? A przede wszystkim: jak nie być permanentnie i kompletnie zoomczonym_czoną?;)
Czy można planować tak, żeby świat przestał nas zaskakiwać?
Jak niezależnie od (niesprzyjających) okoliczności nie stracić swojej publiczności?
Co zostawić w 2020, a co zabrać ze sobą do 2021?
Agata Etmanowicz – założycielka Fundacji Impact, wspiera organizacje kulturalne w umiejscawianiu odbiorców w centrum wszystkiego co robią, rozpowszechniając wartości pracy zgodne z filozofią „audience development”. Wspólnie z Art Factory z Łodzi tworzy ART_INKUBATOR — miejsce, które wspiera rozwój młodych, kreatywnych przedsiębiorców, tak lokalnie, jak i międzynarodowo. Z Fundacją Polska Bez Barier promuje dostępność we wszystkich aspektach życia — od architektury,projektowania, po produkcję wydarzeń kulturalnych. Prowadzi działania wspierające profesjonalne podejście do sportu adaptacyjnego.
Formularz zapisów: KLIKNIJ TUTAJ
Szczegóły na Facebooku: KLIKNIJ TUTAJ
***
Studnia z narzędziami, czyli jak nie przepaść w sieci (ClickMeeting lub Zoom)
cz. 1. 15.12.2020, godz. 10:30-12:00
cz. 2. 17.12.2020, godz. 10:30 – 12:30
Prowadzenie: Maja Dobiasz-Krysiak
Wszyscy je znamy, ale tak łatwo się gubią – przepadają jak w studni. Czasem są łatwe w obsłudze, innym razem trudno nam poznać wszystkie ich funkcjonalności. Poznajcie małe narzędzia do angażującej pracy on-line. Jak najlepiej je wykorzystać do animacyjnej pracy w sieci? Spotkajmy się na webinarium i warsztacie. Podczas pierwszego spotkania poznamy przykłady dobrych praktyk animacyjnych z wykorzystaniem narzędzi cyfrowych. Na drugim spotkaniu omówimy działania wykonane przez uczestników i uczestniczki pierwszego spotkania i udzielimy sobie budującej informacji zwrotnej.
Nabór na warsztaty zakończony.
***
Rozwój zawodowy w wersji zdalnej – hit czy mit? (sesja facylitowana – Zoom)
16.12.2020, godz. 10:00-14:00
Prowadzenie: Żaneta Lipiec-Goj
– poznanie wybranych metod facylitacyjnych oraz ich zastosowania w pracy z zespołami,
– wymiana doświadczeń z innymi animatorami kultury,
– inspiracje do pracy.
Formularz zapisów: KLIKNIJ TUTAJ (zapisy do 11.12.2020 do godz. 9:00)
Szczegóły na Facebooku: KLIKNIJ TUTAJ
***
Równowaga w działaniu – jak zadbać o siebie, pracując z ludźmi (spotkanie online)
18.12.2020, godz. 10:30-13:30
Prowadzenie: Karolina Pluta
Jak to zrobić? Podczas warsztatu spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie, podzielimy się też swoimi sprawdzonymi sposobami, które pozwalają ustanowić nasze granice w działaniu.
Formularz zapisów: KLIKNIJ TUTAJ
Szczegóły na Facebooku: KLIKNIJ TUTAJ
***
Ilość miejsc ograniczona.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
O przyjęciu na warsztaty będziemy informować mailowo. Potwierdzenie udziału i link do warsztatu będziecie otrzymywać systematycznie zgodnie z kolejnością zapisów od 4.12.
Realizowane w ramach zadania KULTURA. PRZESTRZENIE INSPIRACJI. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.