fbpx

Klub Rodziców w ARTzonie (czerwiec 2023) | ZAPISY

Zapraszamy na spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie. Dzięki społeczności rodziców skupionych wokół Ośrodka Kultury Norwida poznaliśmy potrzeby i oczekiwania rodziców małych dzieci wobec oferty zajęć instytucji kultury. Słuchamy pomysłów i kierujemy się potrzebami, pragniemy jeszcze bardziej włączać rodziców i dzieci do wspólnych działań. Tutaj rodzice mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Zapraszamy również do grupy Klub Rodziców w ARTzonie: fb/ groups/KlubRodzicowARTzona

Wstęp: 1 zł.

Program na czerwiec 2023:

1, 15, 22, 29 czerwca | 10:30-11:30
Joga dla rodziców z dziećmi
Prowadzenie: Anna Wołos z Miś Jogin
[LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

Anna Wołos – nauczycielka jogi i mindfulness w mobilnej szkole jogi i uważności dla dzieci i dorosłych – Miś Jogin. Prowadzi zajęcia z jogi dla dzieci, w tym jogę rodzinną, dla mam z bobasami i dla kobiet w ciąży, a także jogę dla dorosłych, szczególnie dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na macie, jogę dla seniorów oraz jogę zdrowego kręgosłupa. Ukończyła znany na całym świecie kurs RYT 200 Vinyasa w Up Dog Yoga Education School i należy do zrzeszenia nauczycieli jogi w Yoga Alliance.

2, 7, 16 czerwca 2023 | 10:00-11:00 (gr.1), 11:15-12:15 (gr. 2)
Zabawy podłogowe dla najmłodszych
Prowadzenie: Maciej Kampa, mgr fizjoterapii, Dyplomowany Terapeuta PNF, Watsu Practicioner
[LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

Gr. 1: wiek:  3-7 miesiąca, dzieci niesiedzące, gr. 2: wiek: 7,5-10 miesiąca, dzieci niechodzące

W czasie, kiedy mamy dostęp do najróżniejszych zabawek, niezliczonej ilości zajęć stymulujących i rozwijających naszych najmłodszych, często zapominamy, że w każdym domu mamy do dyspozycji zwykłą-niezwykłą przestrzeń. Przestrzeń podłogi, która może być wykorzystana przy niezliczonej ilości zabaw, a przede wszystkim może być miejscem, w którym nasze dziecko odkrywa swoje możliwości ruchowe oraz bezpieczne przemieszczanie się. Tą podłogową sprawność warto nabywać wspólnie. Da nam to ogromną satysfakcję z obserwacji postępów, podejmowanych wyzwań, zdobywanych nowych umiejętności naszych pociech.

6 czerwca 2023 | 10:30-13:00
Relaksacja dna miednicy dla zdrowia i przyjemności (dwa spotkania w cyklu)
Prowadzenie: Zofia Noworól
[LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

Podczas dwóch spotkań będziemy poznawały różne metody pracy z obszarem dna miednicy. Naszym celem będzie głębsze poznanie sposobu jego funkcjonowania, również w relacji do oddechu i postawy ciała. Będziemy się uczyć jak mapować dno miednicy i uwalniać napięcie z tego obszaru. Poszukamy ścieżek pozwalających doświadczać przyjemności i łapać kontakt z twórczym potencjałem miednicy. W planach łagodny ruch, dzielenie się doświadczeniami i dużo relaksu.

Zofia Noworól – nauczycielka jogi, technik somatycznych i różnych form ruchu/tańca, bywa choreografką i badaczką. Od lat pracuje z ludźmi wspierając ich w odzyskiwaniu świadomej relacji z ciałem/sobą. Wierzy w moc kobiecej wspólnoty, transformacyjne działanie obecności oraz podążanie za własnym procesem obecnym w snach i doświadczeniach ciała. W pracy kieruje się przekonaniem, że przyjemność i zabawa to kluczowe ścieżki odkrywania swojego potencjału.

13 czerwca 2023 | 10:00-11:00 (gr. 1), 11:00-12:00 (gr. 2)
Sensomotoryka smyka bryka
Prowadzenie: Anna Widzyk-Kampa
[LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

Podczas warsztatów będziemy eksperymentować i doświadczać wszystkimi zmysłami, pobudzać małą (sprawność ruchową dłoni) i dużą (ogólną sprawność fizyczną) motorykę. Proponowane twórcze zabawy wspierają harmonijny rozwój dziecka, rozwijają ciekawość, kreatywność i pewność siebie.

Prowadzenie: Anna Widzyk-Kampa – mgra sztuki, malarka, pedagożka pracująca w oparciu o twórcze metody, założycielka kolektywu Manula /www.manula.pl/. Mama dwójki dzieci.

14 czerwca 2023 | 10:00-12:00
Szyjemy zabawkę sensoryczną – piesek
Prowadzenie: Natasza Winiarska
[LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

Podczas warsztatów uszyjemy sensorycznego pieska. Będziemy wycinać, zszywać ręcznie i na maszynie. Zapraszamy również bez umiejętności szycia.

Natasza Winiarska – absolwentka Studium Projektowania i Konstruowania Odzieży. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursie Projektowania „Złota Nitka”. Od ponad 10  lat organizuje i prowadzi warsztaty  bazujące na  technice szycia zarówno dla  dzieci, jak i rodziców z dziećmi. Zajęcia te odbywają się w szkołach, przedszkolach i domach kultury, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem. Propaguje ideę szycia powszechnego, czerpiąc inspirację z radości jaką daje ta niezwykła umiejętność. Jej szczególną pasją są tkaniny artystyczne tworzone techniką patchworkową. To szczególne zamiłowanie do patchworku zaowocowało wieloma pracami tworzonymi w tej technice.

Na co dzień pracuje w Teatrze Starym w Krakowie, jako garderobiana opiekuje się kostiumami teatralnymi i aktorami w czasie prób i spektakli. Mama trojga dzieci, pasjonatka górskich wędrówek i ekologii.

20 czerwca 2023 | 16:00-18:00
Warsztaty z baśniami
Prowadzenie: Krystian Truchalski
[LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi na spotkanie z baśniami świata, pełne przygód, mądrych opowieści, ciekawych zwrotów akcji. Warsztaty to przestrzeń, w której za pomocą  słowa, gestu, wzroku, dźwięku, ruchu ciała, tkane są różne opowieści. 

Krystian Truchalski – animator kultury, opowiadacz/storyteller, muzyk, pedagog, terapeuta SI. Ukończył studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku oligofrenopedagogika. Specjalizuje się w warsztatach muzycznych, terapeutycznych  i storytellingowych. 

23 czerwca 2023 | 9.00 (gr. 1), 10.00 (gr. 2), 11.00 (gr. 3)
MuzykujMY!
Warsztaty muzyczne dla rodziców z dziećmi do lat 3
Prowadzenie: Gabriela Dec
[LINK DO FORMULARZA ZGŁOSZENIOWEGO]

  • 1 grupa (9:00-9:45) – rodzice i dzieci w wieku 0-1,5 roku (10 par) 
  • 2 grupa (10:00-10:45) – rodzice i dzieci w wieku 0-1,5 roku (10 par) 
  • 3 grupa (11:00-11:45) – rodzice i dzieci w wieku 1,5-3 lata (10 par)

MuzykujMY! to warsztaty składające się z nauki prostych rytmiczanek, piosenek oraz układów tanecznych, w których aktywny udział biorą wszyscy uczestnicy – dorośli i dzieci. Pojawią się perkusjonalia, zabawy z chustą animacyjną oraz różne niespodzianki i żywy akompaniament ukulele. Zajęcia zawierają elementy metody Gordona, Batti Strauss oraz Pomelody. 

Gabriela Dec – magistra pedagogiki, animatorka społeczno-kulturowa i instrumentalistka. Od kilku lat spełnia się zawodowo jako nauczycielka gry na pianinie, instruktorka zajęć umuzykalniających oraz koordynatorka jednego z krakowskich klubów kultury. Prowadzone przez nią zajęcia skupione są przede wszystkim na swobodnym muzykowaniu z elementami improwizacji i dobrej zabawie z muzyką.

Kontakt:
ARTzona | Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 4, 31-959 Kraków
tel. 12 644 38 98
artzona@okn.edu.pl
j.lachiewicz@okn.edu.pl
facebook.com/ARTzonaOKN

ARTzona

Komentarze są wyłączone.