fbpx

Klub Rodziców w ARTzonie (maj 2023) | ZAPISY

Czarna pisana litera N z kropką na różowym tle.

Zapraszamy na spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie. Dzięki społeczności rodziców skupionych wokół Ośrodka Kultury Norwida poznaliśmy potrzeby i oczekiwania rodziców małych dzieci wobec oferty zajęć instytucji kultury. Słuchamy pomysłów i kierujemy się potrzebami, pragniemy jeszcze bardziej włączać rodziców i dzieci do wspólnych działań. Tutaj rodzice mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Zapraszamy również do grupy Klub Rodziców w ARTzonie: fb/groups/KlubRodzicowARTzona

Program na maj 2023:

4, 11, 18, 25 maja 2023 | 10:30-11:30
Joga dla rodziców z dziećmi
Prowadzenie: Anna Wołos z Miś Jogin

Anna Wołos – nauczycielka jogi i mindfulness w mobilnej szkole jogi i uważności dla dzieci i dorosłych – Miś Jogin. Prowadzi zajęcia z jogi dla dzieci, w tym jogę rodzinną, dla mam z bobasami i dla kobiet w ciąży, a także jogę dla dorosłych, szczególnie dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki na macie, jogę dla seniorów oraz jogę zdrowego kręgosłupa. Ukończyła znany na całym świecie kurs RYT 200 Vinyasa w Up Dog Yoga Education School i należy do zrzeszenia nauczycieli jogi w Yoga Alliance.

5 maja 2023 | 10:00-12:30
Rozwój psychoseksualny małych dzieci
Prowadzenie: Paulina Łasak-Ponikło

Rozwój psychoseksualny wpisuje się w jego ogólny rozwój psychologiczny dziecka. Znając poszczególne etapy rozwoju seksualnego oraz czynniki mające wpływ na seksualność człowieka, rodzice mogą zadbać o tę sferę rozwoju dziecka już od najmłodszych lat. Podczas warsztatu opowiem o etapach rozwoju psychoseksualnego dzieci do lat 7, o zachowaniu mieszczącym się normach rozwojowych oraz o tym, które poza nie wykracza.

Paulina Łasak-Ponikło – psycholożka, seksuolożka i psychoterapeutka. Od 11 lat pracuje i prowadzi szkołę rodzenia „Groszki” oraz własną praktykę psychologiczną, w ramach której pracuje z rodzicami oczekującymi na dziecko i rodzicami małych dzieci. Wspiera ich w budowaniu bezpiecznej więzi z dzieckiem. Swoją pracę opiera na idei wrażliwego i odpowiedzialnego partnerstwa w rodzicielstwie. Wierzy, że takie podejście do rodzicielstwa, daje możliwość harmonijnego wzrostu i rozwoju każdego członka rodziny.

9 maja 2023 | 16:00-18:00
Warsztaty z baśniami
Prowadzenie: Krystian Truchalski

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi na spotkanie z baśniami świata, pełne przygód, mądrych opowieści, ciekawych zwrotów akcji. Warsztaty to przestrzeń, w której za pomocą  słowa, gestu, wzroku, dźwięku, ruchu ciała, tkane są różne opowieści.

Krystian Truchalski – animator kultury, opowiadacz/storyteller, muzyk, pedagog, terapeuta SI. Ukończył studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku oligofrenopedagogika. Specjalizuje się w warsztatach muzycznych, terapeutycznych  i storytellingowych.

10, 24 maja 2023 | 10.00 (gr. 1), 11.00 (gr. 2)
MuzykujMY! – warsztaty muzyczne dla rodziców z dziećmi do lat 3
Prowadzenie: Gabriela Dec

1 grupa (10:00-10:45) – rodzice i dzieci w wieku 0-1,5 roku (10 par) 

2 grupa (11:00-11:45) – rodzice i dzieci w wieku 1,5-3 lata (10 par)

MuzykujMY! to warsztaty składające się z nauki prostych rytmiczanek, piosenek oraz układów tanecznych, w których aktywny udział biorą wszyscy uczestnicy – dorośli i dzieci. Pojawią się perkusjonalia, zabawy z chustą animacyjną oraz różne niespodzianki i żywy akompaniament ukulele. Zajęcia zawierają elementy metody Gordona, Batti Strauss oraz Pomelody.

Gabriela Dec – magistra pedagogiki, animatorka społeczno-kulturowa i instrumentalistka. Od kilku lat spełnia się zawodowo jako nauczycielka gry na pianinie, instruktorka zajęć umuzykalniających oraz koordynatorka jednego z krakowskich klubów kultury. Prowadzone przez nią zajęcia skupione są przede wszystkim na swobodnym muzykowaniu z elementami improwizacji i dobrej zabawie z muzyką.

11 maja 2023 | 17:30-19:30
Relaks i odpoczynek dla rodziców, opiekunów i opiekunek małych dzieci
UWAGA! Ze względu na specyfikę warsztatu, prosimy aby w warsztacie uczestniczyły tylko osoby dorosłe.
Prowadzenie: Oliwia Jakubik-Pękala

Dodaj otuchy swemu ciału w życiu codziennym. Jak by to było mieć narzędzia do tego, żeby wspierać siebie w chwilach napięcia i zachwianej równowagi. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą zregenerować siły, wyciszyć umysł, zrelaksować ciało,poprawić umiejętności efektywnego odpoczywania.

Na warsztatach poznamy różne techniki redukcji napięć w stresie: Joga Restorative, ćwiczenia oddechowe, metoda Jacobsona, masaż punktów refleksologicznych. Są to ćwiczenia, narzędzia, techniki, które wspierają na poziomie fizycznym, psychicznym i emocjonalnym. Wszystkie poznane techniki będzie można stosować samej i samemu w domu jako prewencję lub w trudniejszym czasie, w momentach napięcia, kiedy jesteśmy zmęczone/i, wyczerpane/i, pozbawione energii.

Jak się przygotować? Ubierz się wygodnie, bez mocnych ściągaczy na kostkach i nadgarstkach i w pasie. Zabierz ciepłe skarpetki, chustę oraz miękki kocyk do przykrycia.

Oliwia Jakubik – z zawodu jestem aktorką, z pasji nauczycielką jogi wg metody B.K.S Iyengara w stopniu Introductory II, dyplomowaną nauczycielką jogi Restorative (regeneracyjnej) RELAX AND RENEW TEACHER wg Judith Hanson Lasater oraz praktykiem BARS. Jako rozwijanie swojej pasji biorę udział w warsztatach z takimi nauczycielami jak: Konrad Kocot, Ewa Wardzała, Kasia Pilorz, Christopher Tissot, Lois Steinberg, Stefan Lalo, Jaki Net, Rita Keller. Lubię łączyć jogę i relaks z różnymi ścieżkami rozwoju osobistego. Regularnie prowadzę warsztaty relaksu, zajęcia indywidualne oraz sesje relaksacyjne.

17 maja 2023 | 10:00-12:00
Rozwój mowy dziecka
Prowadzenie: Monika Cabała

Jak rozwijać mowę dziecka. Krótka pogadanka o tym, jak wspierać i rozwijać mowę dziecka na poszczególnych etapach jego rozwoju. Dlaczego logopedzi tak nie lubią smoczków a jeszcze bardziej kubków niekapków i wysokich technologii? Ponadto odpowiemy sobie, co ma ręka i stopa do gadania i jakie zabawki książeczki warto mieć, by rozwijać mowę dziecka.

Monika Cabała – neurologopedkaa. Pracuje w szpitalu oraz w gabinecie „Wiśniowy Sad” w Nowej Hucie. Autorka artykułów naukowych, od trzynastu lat prowadzi terapię neurologopedyczną tych najmłodszych i trochę starszych. Wspiera dzieci i ich rodziców nie tylko w komunikacji, ale także w rozszerzaniu diety, nauce karmienia oraz terapii miofunkcjonalnej.

19 maja 2023 | 10:00-12:00
Szyjemy zabawkę sensoryczną – rybka
Prowadzenie: Natasza Winiarska

Podczas warsztatów uszyjemy sensoryczną rybkę, która zagrzechocze przy Waszej wspólnej z dzieckiem zabawie. Będziemy wycinać, zszywać ręcznie i na maszynie. Zapraszamy również bez umiejętności szycia.

Natasza Winiarska – absolwentka Studium Projektowania i Konstruowania Odzieży. Laureatka Ogólnopolskiego Konkursie Projektowania „Złota Nitka”. Od ponad 10  lat organizuje i prowadzi warsztaty  bazujące na  technice szycia zarówno dla  dzieci, jak i rodziców z dziećmi. Zajęcia te odbywają się w szkołach, przedszkolach i domach kultury, ciesząc się ogromnym zainteresowaniem. Propaguje ideę szycia powszechnego, czerpiąc inspirację z radości jaką daje ta niezwykła umiejętność. Jej szczególną pasją są tkaniny artystyczne tworzone techniką patchworkową. To szczególne zamiłowanie do patchworku zaowocowało wieloma pracami tworzonymi w tej technice.

Na co dzień pracuje w Teatrze  Starym w Krakowie, jako garderobiana opiekuje się kostiumami teatralnymi i aktorami w czasie prób i spektakli. Mama trojga dzieci, pasjonatka górskich wędrówek i ekologii.

30 maja, 6 czerwca 2023 | 10:30-13:00
Relaksacja dna miednicy dla zdrowia i przyjemności
Dwa spotkania w cyklu!
Prowadzenie: Zofia Noworól

Podczas dwóch spotkań będziemy poznawały różne metody pracy z obszarem dna miednicy. Naszym celem będzie głębsze poznanie sposobu jego funkcjonowania, również w relacji do oddechu i postawy ciała. Będziemy się uczyć jak mapować dno miednicy i uwalniać napięcie z tego obszaru. Poszukamy ścieżek pozwalających doświadczać przyjemności i łapać kontakt z twórczym potencjałem miednicy. W planach łagodny ruch, dzielenie się doświadczeniami i dużo relaksu.

„Jestem nauczycielką jogi, technik somatycznych i różnych form ruchu/tańca, bywam choreografką i badaczką. Od lat pracuję z ludźmi wspierając ich w odzyskiwaniu świadomej relacji z ciałem/sobą. Wierzę w moc kobiecej wspólnoty, transformacyjne działanie obecności oraz podążanie za własnym procesem obecnym w snach i doświadczeniach ciała. W pracy kieruję się przekonaniem, że przyjemność i zabawa to kluczowe ścieżki odkrywania swojego potencjału.”

~Zofia Noworól

31 maja 2023 | 10:00-11:00 (gr. 1), 11:00-12:00 (gr. 2)
Sensomotoryka smyka bryka
Prowadzenie: Anna Widzyk-Kampa

Podczas warsztatów będziemy eksperymentować i doświadczać wszystkimi zmysłami, pobudzać małą (sprawność ruchową dłoni) i dużą (ogólną sprawność fizyczną) motorykę. Proponowane twórcze zabawy wspierają harmonijny rozwój dziecka, rozwijają ciekawość, kreatywność i pewność siebie.

Anna Widzyk-Kampa – magistra sztuki, malarka, pedagożka pracująca w oparciu o twórcze metody, założycielka kolektywu Manula /www.manula.pl/. Mama dwójki dzieci.

Formularza zgłoszeniowy:
  Wiek 1. dziecka 0-12 miesięcy1 rok - 2 lata2 lata - 3 lata
  Wiek 2. dziecka 0-12 miesięcy1 rok - 2 lata2 lata - 3 lata
  Wiek 3. dziecka 0-12 miesięcy1 rok - 2 lata2 lata - 3 lata
  Zaznacz poniżej w kwadraciku zajęcia, w których chcesz zgłosić udział:

  1) Rozwój psychoseksualny małych dzieci (5.05.2023, 10:00-12:30) - LISTA REZERWOWA2) MuzykujMY! - warsztaty muzyczne dla rodziców z dziećmi do lat 3 (10, 24.05.2023, 10:00 - gr. 1) - LISTA REZERWOWA3) MuzykujMY! - warsztaty muzyczne dla rodziców z dziećmi do lat 3 (10, 24.05.2023, 11:00 (gr. 2) - LISTA REZERWOWA4) Relaks i odpoczynek dla rodziców, opiekunów i opiekunek małych dzieci (11.05.2023, 17:30-19:30) - LISTA REZERWOWA5) Rozwój mowy dziecka (17.05.2023, 10:00-12:00) - LISTA REZERWOWA6) Szyjemy zabawkę sensoryczną – rybka (19.05.2023, 10:00-12:00)7) Relaksacja dna miednicy dla zdrowia i przyjemności (30.05, 6.06.2023, 10:30-13:00) - LISTA REZERWOWA8) Sensomotoryka smyka bryka (31 maja 2023, 10:00-11:00 - gr. 1) - LISTA REZERWOWA9) Sensomotoryka smyka bryka (31 maja 2023, 11:00-12:00 - gr. 2) - LISTA REZERWOWA
  Joga dla rodziców z dziećmi - BRAK MIEJSC

  Warsztaty z baśniami - BRAK MIEJSC
  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków, NIP: 675-10-00-328 dla potrzeb niezbędnych do realizacji celów niniejszych zajęć. Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie niezwłocznym usunięciem moich danych z bazy danych osobowych Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida.
  AktualnościARTzona

  Komentarze są wyłączone.