fbpx

Publikacje

Rysunkowe różowe postaci na łące. Niebo z uśmiechem. Latające ptaki. Wyjątkowe historie powszechne dom kultury 2022. Kliknij, by zapoznać się z wpisem.

Wyjątkowe Historie Powszechne. Dom Kultury 2022

30 grudnia 2022
Dwuletni projekt wykorzystujący innowacyjne działania artystyczne o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i silnym nacechowaniu arteterapeutycznym. Jego celem jest rozbudzenie kreatywności, czynnika warunkującego rozwój społeczności lokalnych, rozwijanie zdolności artystycznych, zaktywizowanie uczestników do działań twórczych, a przede wszystkim procesowe odbudowanie publiczności po czasie kryzysu wywołanego pandemią Covid-19.
Fotoświaty.

FOTOŚWIATY 2021

30 grudnia 2021
Katalog podsumowujący projekt FOTOŚWIATY 2021, skierowany do społeczności lokalnej Nowej Huty. Celem projektu było wzmocnienie lokalnej tożsamości, wsparcie działań edukacyjno-animacyjnych i twórczych oraz integracja lokalnego środowiska.
Okładka katalogu pod tytułem "Kultura Przestrzenie inspiracji".

Kultura. Przestrzenie Inspiracji 2021

30 grudnia 2021
Publikacja podsumowująca projekt "Kultura. Przestrzenie Inspiracji", skierowana do kadr kultury: edukatorów/ek, animatorów/ek kultury, menedżerzy/ek, twórcy, twórczyń oraz studentów/ek edukacji kulturalnej.
Na grafice napis: Kultura dostępna sensorycznie. Katalog powystawowy. Abstrakcyjne tło w kolorach zielonym, fioletowym i czerwonym.

Kultura dostępna sensorycznie. Katalog powystawowy

5 stycznia 2021
Wnioski z pracy i doświadczenia projektu "Dotknij Sztuki - kultura dostępna dla dzieci" zebrane w jednym katalogu. Zapraszamy do lektury oraz wspólnego odkrywania sensoryki i poznawania historii poszczególnych instalacji wystawy.

Kreacje. W sieci kultury. Raport do czytania [i przemyślenia]

5 stycznia 2021
Niektórych raportów nie da się czytać – są zbyt długie, zagmatwane, pisane językiem, który bliski jest mocno skodyfikowanej mowie projektowej. Raport do czytania [i przemyślenia] to raport odprojektowany. Taki, który jest opowieścią o drugim człowieku i o domu [kultury] – żywą, pełną różnych niuansów. Nie ma tu „mowy-trawy”, ale są myśli, przekonania, wskazówki od ludzi, którzy znają się na rzeczy i dla których dom [kultury] jest ważny.