fbpx

Regulamin akcji pt. „Uśnij”

REGULAMIN akcji pt. „Uśnij”.

Organizatorem akcji jest Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5, 31-959 w Krakowie. Akcja pt. „Uśnij” polega na stworzeniu wspólnej patchworkowej tkaniny, składającej się z małych haftowanych chmur, wykonanych według różnych pomysłów przez osoby interesujące się haftem. Celem akcji jest promocja haftu jako rzemiosła ponadczasowego, kreatywnego, integrującego osoby z różnych regionów, środowisk, społeczności. Rezultatem akcji będzie zszyta tkanina składająca się z małych kawałków materiału przedstawiających chmury. Patchworkowa praca będzie jednym z elementów wystawy „Haft ze snów”, którą przygotowują uczestniczki warsztatów hafciarskich w ARTzonie.

 1. Do projektu zapraszamy osoby pełnoletnie, bez względu na umiejętności hafciarskie. Ważna jest dla nas różnorodność i radość tworzenia.
 2. Jedna osoba może wykonać dowolną liczbę chmur (im więcej tym lepiej).
 3. Zadaniem osoby zgłaszającej się do projektu jest własnoręczne wyhaftowanie chmury podanej we wzorze.
 4. Wzór należy wydrukować i przekalkować na tkaninę. Ważne by wielkość chmury nie
  przekraczała wymiarów 18 cm x 6 cm.
 5. Chmurę haftujemy dowolnymi ściegami i kolorami używając mulin lub kordonków według własnego pomysłu.
 6. Haftujemy wyłącznie wypełnienie, bez napisów, znaków graficznych czy obraźliwych treści.
 7. Tkanina, na której haftujemy musi być gładka, jednolita, bez wzorów, najlepiej bawełniana lub lniana. Haftujemy na tkaninach o odcieniach białych, fioletowych, różowych lub błękitnych. Zachęcamy by były to odcienie jasne, pastelowe. Wielkość tkaniny to minimum 24 cm x 12 cm (zapas będzie nam niezbędny do zszycia chmur w jedną tkaninę).
 8. Organizator nie zapewnia materiałów, tkanin, mulin i innych potrzebnych do haftowania narzędzi.
 9. Wyhaftowane chmury biorące udział w projekcie stają się własnością organizatora akcji. Wszystkie nadesłane prace zostaną zszyte i w formie patchworkowej tkaniny zaprezentowane podczas wernisażu wystawy „Haft ze snów” dnia 22 marca 2023 r. w ARTzonie Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida w Krakowie na os. Górali 4. Nazwiska twórców i twórczyń zostaną wymienione w opisie towarzyszącym wystawie.
 10. Prace nie spełniające warunków regulaminu zostaną odrzucone. Organizator akcji nie odsyła odrzuconych prac.
 11. Na prace czekamy do 6 marca 2023r. Chmury wraz z wypełnionym formularzem akcji należy przesłać na adres: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, 31-959 Kraków z dopiskiem „Uśnij” lub dostarczyć na podany adres osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-15:00.
 12. Wzór chmury oraz formularz znajdują się w załącznikach na stronie internetowej www.okn.edu.pl.

ARTzona

Komentarze są wyłączone.