fbpx
Logotyp Biblioteki Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury imienia Cypriana Kamila Norwida.

Nazwa projektu: Książki i audiobooki dla Biblioteki Klubu Kuźnia OKN

Kwota dotacji: 14 400 zł.

Status projektu: w trakcie realizacji.

Zgłoszony opis projektu:

Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida od prawie 50 lat działa w Dzielnicy XV Miasta Krakowa – Mistrzejowicach. Posiada bogaty i zróżnicowany księgozbiór, uzupełniany w sposób przemyślany o pozycje ważne na rynkach wydawniczych, stale zapewniając Czytelnikom dostęp do najciekawszej i aktualnej literatury. Oprócz książek Biblioteka posiada także zbiór audiobooków, które cieszą się wśród Czytelników coraz większą popularnością. Biblioteka Klubu Kuźnia OKN ma charakter publiczny i jej zbiory zawierają pozycje z zakresu literatury beletrystycznej, naukowej i dziecięcej. W kwietniu 2022 r. Biblioteka zakończyła trwający od listopada 2021 r. generalny remont, dzięki któremu może zapewnić Czytelnikom wyższą jakość świadczonych usług bibliotecznych. Biblioteka jest skomputeryzowana i posiada katalog zbiorów w formie online, umożliwiający Czytelnikom zdalne dokonywanie rezerwacji i zamówień. Rosnące ceny książek wpływają na zwiększenie wydatków przeznaczanych na zakup nowości wydawniczych oraz uzupełnień w zbiorach Biblioteki.

Uzasadnienie dla realizacji zadania:

W ostatnim czasie ceny książek i audiobooków bardzo wzrosły, w związku z tym ich zakup zarówno dla indywidualnych Czytelników, jak i bibliotek stanowi coraz większy wydatek.

Opis realizacji projektu:

Biblioteka Klubu Kuźnia OKN realizację zadania rozplanowała na cały rok kalendarzowy 2023, aby zapewnić Czytelnikom dostęp do bieżących nowości wydawniczych. Przed każdym zakupem książek czy audiobooków będą tworzone listy pozycji zaplanowanych do zakupienia w danym miesiącu, następnie będą porównywane ceny w księgarniach internetowych. Zakupy będą realizowane w księgarniach oferujących najkorzystniejsze oferty cenowe. Po zakupie i zainwentaryzowaniu w księgozbiorze Biblioteki Klubu Kuźnia OKN zarówno książki, jak i audiobooki zostaną oznakowane naklejkami zgodnymi z Systemem Identyfikacji Wizualnej Miasta Krakowa.

Biblioteka Klubu Kuźnia

Komentarze są wyłączone.