fbpx
Dłoń dotykająca książek na bibliotecznym regale. W tle jasne światło z okna. Literacki wtorek czytelników. Historia literatury fantasy. Więcej informacji w rozwinięciu.

29 listopada 2022 r., godz. 18.30
Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Złotego Wieku 14

Wstęp wolny.

Literatura fantasy często jest traktowana jako ta gorsza, pogardzana, popkulturowa „papka” literacka, w której różne stwory (smoki, elfy, krasnoludy i półludzie) przemierzają wtórne światy, aby przeżyć epickie przygody. Trzeba zaznaczyć, że fantasy to nie tylko znane nam współcześnie dzieła takie jak „Władca pierścieni”, „Gra o tron” czy „Wiedźmin”. Historia tego gatunku sięga daleko wstecz, nawet czasów antycznych. Na spotkaniu zostaną przedstawione opracowania polskich i zagranicznych naukowców, którzy w swoich badaniach próbują dotrzeć do początków fantastyki oraz porządkują wiedzę związaną z tym zjawiskiem. Zostaną zaprezentowani najważniejsi pisarze gatunku oraz ewolucja fantasy jako gatunku literackiego.

Literackie Wtorki Czytelników stanowią cykliczne spotkania z literaturą. Odbywają się od wielu lat w Bibliotece Klubu Kuźnia OKN i są okazją do promocji wartościowej literatury, rozmowy o książkach i spotkania w gronie osób, które łączy pasja czytelnicza.

Kontakt:
Biblioteka Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Złotego Wieku 14, 31-616 Kraków
tel. 12 641 68 75
biblioteka@kuznia.edu.pl
okn.edu.pl/biblioteka-klubu-kuznia
fb.com/BibliotekaKuznia

AktualnościBiblioteka Klubu Kuźnia

Komentarze są wyłączone.