fbpx

„Natura – dwa spojrzenia” – wystawa Urszuli Tatrzańskiej i Katarzyny Miśkiewicz


28 lutego – 23 marca 2020 r.
Sektor Sztuki OKN, os. Górali 5

Katarzyna Miśkiewicz – maluje z pasji, uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek oraz tworzy ulotne dzieła z tkaniny. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i na Słowacji. Współpracuje z Fundacją Sztuki Osób Niepełnosprawnych Stańczyk. Bierze czynnie udział w wielu akcjach organizowanych przez Fundację tj. plenery, konkursy, wystawy. Z Bronowickim Stowarzyszeniu Sztuk Wszelkich uczestniczyła przez okres czterech lat w zajęciach warsztatowych w galerii Stańczyk, gdzie pogłębiała swoje umiejętności plastyczne pod kierunkiem instruktorów. Pracuje jako animator sztuki, prowadzi zajęcia w Stowarzyszeniu Rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Dauna oraz aktywnie uczestniczy w innych działaniach Stowarzyszenia.

Urszula Tatrzańska – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Plastycznej w Poznaniu. Studiowała malarstwo oraz wychowanie plastyczne. Dyplom z malarstwa obroniła u prof. P. C. Kowalskiego. Uprawia rysunek, malarstwo olejne, akrylowe, akwarela, collage. Realizuje również małe formy scenograficzne i ilustracje do książek. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Należy do ZPAP Polskiej Sztuki Użytkowej w okręgu Opolskim. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą. Poza tworzeniem zajmuje się także terapią poprzez sztukę. Jest autorką wielu programów plastycznych dla osób niepełnosprawnych oraz dwóch publikacji na temat terapii poprzez sztukę. Aktualnie współpracuje z Centrum Inicjatyw Społecznych przy Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz Fundacją Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie, prowadząc zajęcia arteterapii w Galerii Stańczyk. W Czytelni Naukowej w Krakowie prowadzi zajęcia plastyczne, a także jest opiekunem artystycznym Stowarzyszenia Plastyków Ziemi Krakowskiej.

Wernisaż wystawy odbył się 28 lutego 2020 r., godz. 17.00. Wydarzenie uświetnił koncert w wykonaniu Jakuba i Marcina Miśkiewiczów.

Fotorelacja:

Sektor Sztuki

Komentarze są wyłączone.