fbpx

„Pejzaże sercem malowane” – wystawa malarstwa Antoniego Kawałko

Logotyp Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida.

12 kwietnia – 21 maja 2019 r.
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Wernisaż: 12 kwietnia 2019 r., godz. 17.00. Wstęp wolny.

Antoni Kawałko (ur. 15 lipca 1938 r. w Majdanie Ruszowskim, zm. 20 maja 2015 r. w Krakowie) – polski artysta malarz i grafik. W 1957 ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu.
Studiował na Wydziale Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Po ukończeniu studiów podjął samodzielną działalność artystyczną, która owocowała szeregiem wystaw, głównie w środowisku artystycznym Krakowa. W latach 60. odbył podróże artystyczne po krajach Dalekiego Wschodu i Australii, m.in. spędził blisko rok w Indonezji, gdzie stworzył wiele obrazów i grafik.
Antoni Kawałko jest autorem i współautorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych, uczestnikiem i laureatem wielu konkursów. Był inspiratorem, organizatorem i uczestnikiem plenerów krajowych i międzynarodowych. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych w kraju i za granicą. Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków i jest członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuk Plastycznych (IAAAIAP).
W 2008 został uhonorowany przez Prezydenta Miasta Krakowa Odznaką „Honoris Gratia” w uznaniu zasług dla Krakowa i jego mieszkańców.
Od 2005 mieszkał w Nowej Hucie, gdzie otworzył stałą wystawę swojego malarstwa na osiedlu Słonecznym 1.
W 2005 został sekretarzem rady politycznej partii Stronnictwo Polska Racja Stanu. W 2006 reprezentował ją na liście Ligi Polskich Rodzin do rady Krakowa.

Szczegółowe informacje:
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, b.solecka[at]okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

Sektor Sztuki

Komentarze są wyłączone.