fbpx
Dziecięca grafika reklamująca obchody Dnia Dziecka w Ośrodku Kultury Norwida. Na jasnym tle czarny napis: Dzień Dziecka w Norwidzie. W lewym dolnym rogu infantylne roślinne kształty w żywych kolorach.

1 czerwca 2021 r., godz. 18:00
Kino Sfinks, os. Górali 5

Kino Studyjne Sfinks i ARTzona zapraszają na pokaz filmu „Cały świat Romy”. Po seansie odbędzie się dyskusja, podczas której każdy maluch stanie się krytykiem filmowym. Wstęp wolny.

Cały świat Romy (90 minut)

Familijny, dubbing, Holandia/Niemcy 2019
reż. Mischa Kamp, wyst.: Vita Heijmen, Beppie Melissen

Zwiastun – KLIKNIJ TUTAJ

Ciepła i wzruszająca opowieść o międzypokoleniowej przyjaźni, radzeniu sobie z wyzwaniami i wsparciu, jakim mogą być dla siebie kobiety niezależnie od wieku. Zbyt dojrzała jak na swój wiek 10-latka Roma oraz pełna rezerwy fryzjerka Stine są na siebie skazane. Wszystko dlatego, że mama dziewczynki wychowuje ją samotnie, a Stine jest jedyną osobą, która może jej w tym pomóc. Od samego początku chłodna relacja między babcią a wnuczką nie wróży nic dobrego. Zapracowana i borykająca się z chorobą Stine nie ma czasu ani cierpliwości do Romy, która zakłóca jej codzienną rutynę. Z czasem jednak okazuje się, że obie mają ze sobą więcej wspólnego niż myślały i mogą być dla siebie wsparciem nawet w najtrudniejszych momentach.

Nagrody dla filmu:
• Nagroda ECFA – MFF Kino Dzieci 2019
• Nagroda jury dla najlepszego familijnego filmu holenderskiego – Cinekid 2019
• Nagroda ECFA – MFF Ale Kino!
• Złote koziołki – Nagroda za najlepszy film pełnometrażowy dla dzieci – MFF Ale Kino!

Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” dla dzieci powstał w 2017 roku jako część DKF-u „Kropka”. Jest to jedyny dyskusyjny klub filmowy dla dzieci w Małopolsce. Realizujemy nasz cykl wspólnie z ARTzoną Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Spotkania odbywają się raz w miesiącu i tak jak w przypadku tradycyjnego DKF-u przed każdym seansem wygłaszana jest prelekcja, a po filmie odbywa się dyskusja z najmłodszymi widzami. Repertuar wybieramy starannie pod wiek naszych uczestników od dystrybutorów specjalizujących się w kinie dla najmłodszych. Często są to filmy, które zdobyły nagrody na festiwalach kina dziecięcego w Polsce i na świecie.
Projekt współfinansowany przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Szczegółowe informacje:
Kino Studyjne Sfinks
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65 w. 32, sfinks@okn.edu.pl
www.kinosfinks.okn.edu.pl
www.facebook.com/StudyjneKinoSFINKS/

Aktualności

Komentarze są wyłączone.