fbpx
Na grafice czerwony napis: Sfinks. Kino Studyjne. Czarne tło.

JESZCZE JEST CZAS (reż. V. Mortensen)

dramat, Kanada / W. Brytania 2020
wyst.: Viggo Mortensen, Lance Henriksen, Sverrir Gudnason, Hannah Gross

Premiera: 31 marca 2021 r., godz. 20:00

Trzykrotnie nominowany do Oscara Viggo Mortensen w swoim szczerym, pełnym czułości debiucie reżyserskim w aktorskim duecie ze znakomitym Lance’em Henriksenem. Poruszająca i pełna nadziei opowieść o rodzinie i wszystkich odcieniach miłości.

John wiedzie szczęśliwe życie w Los Angeles, gdzie mieszka razem ze swoją rodziną. Kalifornia to przyjazny i otwarty dla wszystkich świat, zupełnie inny niż dom rodzinny Johna, w którym wciąż mieszka jego ojciec – farmer przywiązany do ziemi i konserwatywnych wartości. Kiedy Willis zaczyna podupadać na zdrowiu, przenosi się do Los Angeles, by zamieszkać z Johnem i jego rodziną. Czy ojciec i syn, których od lat dzieli wszystko, będą potrafili porozumieć się i zaakceptować dzielące ich różnice?

Zobacz zwiastun – TUTAJ
Zobacz film – TUTAJ

***

DZIEŃ DOBRY, ROBIN (reż. T. Norwood)

dokumentalny, USA 2021

Pokazy specjalne: 3 i 7 kwietnia 2021 r.

„Dzień dobry, Robin” to portret wielkiego człowieka, który bawił nas i wzruszał przez wiele lat. W dokumencie poświęcono również sporo uwagi ostatniemu okresowi z życia artysty, który do tej pory był owiany tajemnicą. Twórcy wyjaśniają nam, w jaki sposób otępienie ciałami Lewy’ego może wpływać na fizyczne i psychiczne zdrowie człowieka. Informacja o samobójstwie Robina Williamsa obiegła świat i nie pozostawiła zbyt wiele miejsca na dyskusję. Dzięki temu obrazowi łatwej będzie nam zrozumieć, jak wielkie brzemię w postaci choroby nosił na swoich barkach aktor takich filmów jak „Buntownik z wyboru”, „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, czy „Pani Doubtfire”.

Zobacz zwiastun – TUTAJ
Zobacz film – TUTAJ

***

KAFARNAUM (reż. N. Labaki)

dramat, USA / Liban 2018
wyst.: Zain Al Rafeea

Film już dostępny.

Uhonorowany Nagrodą Jury w Cannes, „Kafarnaum” sprowokował najgłośniejsze inajdłuższe (aż piętnastominutowe!) owacje podczas festiwalu. Potężny ładunek emocjonalny, jaki detonuje na ekranie Nadine Labaki, nikogo nie pozostawia obojętnym. Jej film pochłania, wstrząsa, porusza – i bywa, że doprowadza do łez. To zasługa nie tylko fantastycznego scenariusza, ale też odtwórcy głównej roli, Zejna Al Rafeea. Ten mały uchodźca z Syrii zagrał w filmie chłopca, który pozywa własnych rodziców za to, że nie byli w stanie zapewnić mu godnego życia.

Zobacz zwiastun – TUTAJ
Zobacz film – TUTAJ

***

ZŁODZIEJASZKI (reż. H. Koreeda)

obyczajowy, Japonia 2019
wyst.: Lily Franky, Sakura Andô, Mayu Matsuoka, Jyo Kairi, Miyu Sasaki

Premiera: 2 kwietnia 2021 r., godz. 9:00

Nagrodzone Złotą Palmą w Cannes, nominowane do Oscara 2019 „Złodziejaszki” to historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Utrzymują się najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążąc koniec z końcem, to gdy jednak pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową.

 

Zobacz zwiastun – TUTAJ
Zobacz film – TUTAJ

***

KŁAMSTEWKO (reż. L. ​Wang)

komediodramat, Chiny 2020
wyst.: Shuzhen Zhao, X Mayo, Awkwafina, Hong Lin

Premiera: 2 kwietnia 2021 r.

Komedia na podstawie… prawdziwego kłamstwa! Pełna wdzięku, serca, humoru i wzruszeń opowieść o rodzinie, w której wszystkie tajemnice są dozwolone! W roli głównej nagrodzona Złotym Globem dla Najlepszej Aktorki rewelacyjna Awkwafina!

Akcja filmu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych i w Chinach w czasach współczesnych. Rodzina zza oceanu przybywa do Chin, by spędzić jakiś czas z babcią, o której dowiedzieli się, że wkrótce umrze na raka. Stan jej zdrowia utrzymują przed nią w tajemnicy

Zobacz zwiastun – TUTAJ
Zobacz film – TUTAJ

Aktualności

Komentarze są wyłączone.