fbpx

Dyskusyjny Klub Filmowy „Kropka” dla dzieci: „Fritzi – przyjaźń bez granic” reż. Matthias Bruhn, Ralf Kukula

U góry animowany kadr z filmu. Dziewczynka o jasnych włosach na łące dmucha w biały mlecz. Przebijające się promienie słońca. Film pod tytułem: Fritzi - przyjaźń bez granic. Kliknij by dowiedzieć się więcej.

14 stycznia | 13:00
Sala Mały Metraż, os. Górali 5.

Wstęp: 5 zł.

Zapisy: k.nowacka@okn.edu.pl

Kup Bilet!

„Fritzi – przyjaźń bez granic” (86 minut), reż. Matthias Bruhn, Ralf Kukula, animowany, dubbing, Niemcy/Luksemburg 2021, kategoria wiekowa: 9+

Wschodnie Niemcy, rok 1989. Przyjaciółka Fritzi, Sophie, wyjeżdża na wakacje za granicę, powierzając jej opiece psa. Dziewczynka jesienią nie wraca już do szkoły, lecz zostaje w zachodnich Niemczech. Fritzi obserwuje, jak w jej klasie tworzą się podziały na lepszych i gorszych, a wokół organizowane są potajemne spotkania. 12-latka staje się świadkiem pokojowej rewolucji. Chcąc znów zobaczyć przyjaciółkę i zwrócić jej psa, zmierza ku granicy podzielonego kraju. Ten wzruszający film dla całej rodziny to wierny historycznie obraz minionej epoki, w której pokojowe demonstracje zmieniły świat. Poruszająca i wyjątkowa w formie animacja, opowiada o zawirowaniach historii z perspektywy młodych ludzi.

AktualnościKino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.