fbpx

Ośmioro ludzi i siedzący na smyczy pies w centrum grafiki. Postaci ubrane w jasnokolorowe ubrania, w tym dwoje małych dzieci siedzących na krowie. Różowe blade tło. MOJA CUDOWNA WANDA (1 godz. 51 min.)

komediodramat, reż. Bettina Oberli, Szwajcaria 2021
wyst: Agnieszka Grochowska, Marthe Keller, André Jung, Birgit Minichmayr

 Kup Bilet! 

Szwajcarska produkcja z Agnieszką Grochowską w roli głównej to słodko-gorzka opowieść o dysfunkcyjnej familii, w której każdy ma coś na sumieniu. Jest tu miejsce na komedię pomyłek, zaskakujący mezalians oraz społeczny dramat klasowy z problemem imigracji zarobkowej w tle.

Szacowna rodzina Wegmeister-Gloor potrzebuje opieki dla schorowanego nestora rodu. Zadania tego podejmuje się 35-letnia Polka imieniem Wanda. Opiekuje się wiekowym Josefem, spędzając sporo czasu z jego rodziną w pięknej willi nad jeziorem. Nikt nie spodziewa się, że ta niewinna sytuacja rozwinie się w eksplodującą emocjami i wydarzeniami historię. Zbliżające się 70. urodziny mężczyzny oznaczają dla Wandy dodatkowe obowiązki, ale i szansę na większy zarobek. Wśród swoich pracodawców bohaterka wzbudza ambiwalentne uczucia. Mężczyźni są nią oczarowani, z kolei żona oraz córka Josefa wydają się być nieufne, traktując ją z góry. Znalezione w materacu pieniądze ściągają na Wandę lawinę podejrzeń o kradzież. Obrażona kobieta wyjeżdża, ale to dopiero początek historii…

ZOBACZ ZWIASTUN

Kino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.