fbpx

SZLAK NOWOHUCKICH NEONÓW

„Szlak nowohuckich neonów” to projekt realizowany od 2020 roku przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida. Stworzono spis wszystkich neonów wraz z ich lokalizacjami. Dzięki niemu wytyczony i opracowany został szlak uwzględniający neony historyczne, te które przetrwały i których już nie ma, oraz neony współczesne. Wszystko to zostało zawarte w publikacji „Przewodnik po neonach Nowej Huty”. Opracowano także krój pisma „Samosia” odwołujący się do liternictwa nowohuckich neonów.

O projekcie i o neonach opowiadają Monika Kozioł z Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida i Paweł Bochenek, współautor publikacji.

ANDRZEJ IWAN

Materiał poświęcony Andrzejowi Iwanowi – piłkarzowi, wychowankowi Wandy Nowa Huta, który swoją karierę zwieńczył czterokrotnym mistrzostwem Polski oraz brązowym medalem Mistrzostw Świata’82 w Hiszpanii. Andrzej Iwan zmarł 27 grudnia 2022 roku. Znakomitego sportowca wspominają koledzy z boiska oraz dziennikarze i sympatycy jego talentu. W felietonie znalazły się też archiwalne zdjęcia i fragmenty meczów.

Realizacja: Robert Musiałek.

Kino Studyjne SfinksNowohucka Kronika Filmowa

Komentarze są wyłączone.