fbpx
Plakat do wydarzenia „Noc Kin Studyjnych”. Grafika, granatowe tło, prawy górny róg napis: „Piętnasty kwietnia dwa tysiące dwudziestego trzeciego”, lewy górny róg napis: „Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa zaprasza”. Na środku plakatu zamieszczono grafikę wyłaniającego się z bramy jasnego księżyca, napis: „Noc Kin Studyjnych”

krakow.pl


15 kwietnia będziemy świętować 4. Krakowską Noc Kin Studyjnych! W Kinie Sfinks zagramy: „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” (dramat biograficzny, reż. Fernando León de Aranoa, Hiszpania 2018), „Wszyscy wiedzą” (dramat, reż. Asghar Farhadi, Hiszpania/Francja 2019) i przedpremierowo „24 godziny” (thriller, reż. Juan Diego Botto, Hiszpania 2022). Z kolei na najmłodszych czekają warsztaty z animacji filmowej.

UWAGA! Uprzejmie informujemy, że nie dysponujemy już bezpłatnymi wejściówkami na wyżej wymienione seanse filmowe. Na warsztaty dla dzieci zostały nam ostatnie, pojedyncze miejsca.

PROGRAM:
11:00 ANIMACJA FILMOWA – warsztaty dla dzieci 8-12 lat.
Jaka jest różnica między fabularnym filmem aktorskim a filmem animowanym? W czasie warsztatów poprowadzonych przez Darię Godyń, reżyserkę, animatorkę i graficzkę, uczestnicy stworzą wspólnie animację poklatkową przy użyciu techniki kolażu/wycinanki.

PENÉLOPE CRUZ
18:00 KOCHAJĄC PABLA, NIENAWIDZĄC ESCOBARA dramat biograficzny, reż. Fernando León de Aranoa, Hiszpania 2018, 123’
wyst: Penélope Cruz, Javier Bardem, Peter Sarsgaard, Julieth Restrepo

Historia związku najpotężniejszego barona narkotykowego, Pablo Escobara i gwiazdy kolumbijskiej telewizji, Virginii Valejo. Jest zauroczenie, romans, wkrótce jednak dziennikarka na własne oczy poznaje demoniczne oblicze mężczyzny – powiązania gangstera z kolumbijskimi rewolucjonistami, kulisy przemysłu kokainowego i potworności narkoterroryzmu. Coś jednak trzyma oboje przy sobie i nie pozwala im się rozstać.

19:15 (sala Mały Metraż) WSZYSCY WIEDZĄ dramat, reż. Asghar Farhadi, Hiszpania/Francja 2019,132’
wyst: Penélope Cruz, Javier Bardem, Ricardo Darín, Eduard Fernández

Film zdobywcy Oscara, Asghara Farhadiego. Po wielu latach nieobecności Laura wraz z dwójką dzieci powraca do rodzinnego miasteczka w Hiszpanii na wesele siostry. Podczas hucznej zabawy spotyka Paco, swoją wielką, pierwszą miłość. Imprezę przerywa zniknięcie Irene, nastoletniej córki Laury. Przy okazji poszukiwań na jaw wychodzą rodzinne tajemnice, o których wszyscy woleliby zapomnieć. W upalnym, sennym miasteczku pod powierzchnią czai się mrok.

20:15 POKAZ PRZEDPREMIEROWY!
24 GODZINY thriller, reż. Juan Diego Botto, Hiszpania 2022, 105’
wyst: Penélope Cruz, Luis Tosar, Adelfa Calvo, Christian Checa

Splecione ze sobą losy trzech postaci opowiedziane w ciągu 24 godzin mogących na zawsze zmienić ich życie. Przejmująca opowieść o tym, jak kryzys ekonomiczny wpływa na relacje międzyludzkie oraz o sile przyjaźni i solidarności, które mogą przeprowadzić ludzi przez najtrudniejsze momenty życia.

Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków w ramach marki Krakowskie Noce – Noc Kin Studyjnych.
www.krakowskienoce.pl | www.krakow.pl

Logotyp Krakowskich nocy. Noc kin studyjnych.

 

 

 

 

 

Kontakt:
Kino Studyjne Sfinks | Ośrodek Kultury Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
www.kinosfinks.pl
sfinks@okn.edu.pl
tel: 12 644-27-65, w. 32
facebook.com/StudyjneKinoSFINKS

Kino Studyjne Sfinks

Komentarze są wyłączone.