fbpx

z cyklu: MŁODA HUTA – JACEK KARACZYN
Cykl "Młoda Huta" ma na celu pokazanie młodych twórców z Nowej Huty, którzy uprawiają różne dziedziny sztuki. Tym razem bohaterem jest Jacek Karaczyn – student malarstwa na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Opowiada o swoim zainteresowaniu Nową Hutą, w której jest wiele miejsc wartych sportretowania. Jego obrazy to zlepki sytuacji i wrażeń z tego miejsca.
Materiał filmowy prezentuje jego prace – nowoczesne, prowokujące.

ESKADRYLLA
Relacja z pikniku, który odbył się w Muzeum Lotnictwa w listopadzie br. W pokazach wzięli udział żołnierze, odbywały się też występy dzieci.
Jan Hoffman opowiada o dniu 31 X 1918r., w którym tak naprawdę – tu, w Krakowie – narodziło się polskie lotnictwo wojskowe. Mało kto wie, że na terenie zajmowanym dzisiaj przez Muzeum Lotnictwa znajdowało się jedno z największych lotnisk w Europie.
O pikniku opowiada też Joanna Grzesiowska – organizator imprezy.

CYSTERSI W HUCIE
Klasztor Cystersów w Nowej Hucie pięknie wygląda jesienią – udowadnia to początek felietonu. O początkach sanktuarium, kulcie świętego krzyża i zasadach przyświecających zakonowi opowiada Opat Mogilski, Piotr Chojnacki Ocist – w scenerii pięknej biblioteki zakonnej z wieloma starodrukami i inkunabułami.
Cystersi we współpracy z XVI LO organizują też Konkurs Wiedzy o Cystersach adresowany do mieszkańców dzielnicy. O konkursie opowiadają Wincenty Zakrzewski Ocist i Andrzej Górniak – dyr. XVI LO.

realizacja: Marek Nawracaj, Maciej Dziewoński

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.