fbpx

JERZY TRELA w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida
Na spotkaniu, które miało miejsce w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida, Jerzy Trela wspomina o swojej pracy tutaj w latach 60. W Domu Kultury działał wtedy Teatr Lalek, a on w nim grał, robił lalki, tworzył scenografię. Wówczas plastyczna strona teatru bardziej go fascynowała, marzył nawet o studiach na ASP.
Spotkanie prowadził Dariusz Domański, a fragmenty wieczoru przeplatają się z archiwalnymi ujęciami filmowymi autorstwa Jerzego Ridana i fotografiami przedstawiającymi Teatr Lalek.

O ARCHEOLOGII w MDK FORT 49
Wystawa "Nowa Huta – archeologia, ludzie, epoka", którą zorganizowano w MDK Fort 49 poświęcona jest badaniom archeologicznym, które towarzyszyły budowie dzielnicy. Kombinat ściśle współpracował z archeologami, dokonano wielu odkryć, znaleziono wiele śladów przeszłości tych ziem. Setki ludzi miały wtedy żywy kontakt z historią.
O wykopaliskach opowiada dr Jacek Rydzewski, dyrektor Muzeum Archeologicznego w Krakowie, a materiał filmowy prezentuje dużą ilość zdjęć, artykułów prasowych i eksponatów pokazywanych na wystawie.

KISZENIE KAPUSTY
Fragmenty imprezy "Chata wiejska z tradycjami – kiszenie kapusty" w Klubie Karino na os. Chałupki. Odświętnie ubrane gospodynie pod bacznym okiem publiczności przypominają, jak dawniej wyglądało kiszenie kapusty – szatkowaniu, przesypywaniu do beczek i udeptywaniu nogami towarzyszą tradycyjne śpiewy, a nawet tańce.

realizacja: Marcin Kaproń, Anna Pankiewicz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.