fbpx

NOWA HUTA – NIE TAKA ZŁA
Agnieszka Golda-Gorazda i Anna Kowacz, które pracują jako kuratorzy sądowi w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Nowej Huty rozbijają niekorzystne mity na temat Nowej Huty.
Z ich doświadczenia zawodowego oraz osobistego wynika, że w tej dzielnicy nie jest tak groźnie, jak zwykło się mówić, a odsetek przestępstw nie jest większy, niż w innych miejscach. Wyrażają też przekonanie, że kiedyś specyfika Nowej Huty zacznie być postrzegana, jako coś pozytywnego.
Materiał ilustrowany jest wieloma ciekawymi ujęciami filmowymi z Nowej Huty.

NAUCZYCIELE GRAJĄ
W Zespole Szkół Społecznych nr 3 w Nowej Hucie nauczyciele wraz z uczniami postanowili wspólnie zrealizować spektakl oparty na "Wizycie starszej pani" Durenmatta. Producentem i inicjatorem przedsięwzięcia jest Teatralne Centrum Wartości i Pojednania Teatrum Mundi im. T.Kotlarczyka. Prowadzone przez nich warsztaty nauczycielskie zaowocowały tym nietypowym pomysłem. Dla wszystkich jest to szczególne doświadczenie z teatrem; nauczyciele mają szanse pokazać się młodzieży z zupełnie innej strony, sami też zaczynają postrzegać własnych uczniów nieco inaczej.
Kamera pokazuje fragmenty prób czytanych i sytuacyjnych w pokoju nauczycielskim, a wypowiadają się: Anna Osławska z Teatrum Mundi oraz nauczyciele Alicja Straczyńska i Tomasz Książek.

POWROTY DO PRZESZŁOŚCI
W Club 1949 otwarto wystawę fotografii Adama Gryczyńskiego "Powroty do przeszłości". Zdjęcia robione były na przestrzeni wielu lat na wsi kieleckiej, na Spiszu, w Beskidzie Niskim. Każde z nich ma swoją historię. Atmosferę zdjęć dopełniają dawne sprzęty gospodarstwa domowego, które należały do portretowanych ludzi, a które zbierał z pasją Jerzy Kujawski.

realizacja: Marek Nawracaj, Maciej Dziewoński

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.