fbpx

GIMNASTYKA SENIORÓW
W "Sali Tańca" Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida grupa pań w wieku "seniorskim" pod okiem instruktora gimnastyki rehabilitacyjnej z zapałem poprawia swoją kondycję. Panie ćwiczą brzuszki, wymachy i rozciągania, które – jak się okazuje – są możliwe do wykonania nie tylko dla młodych dziewcząt. Efekty gimnastyki są rewelacyjne – tak dla zdrowia, jak i kondycji.
O zajęciach opowiada instruktorka Renata Świerczek, a swoimi wrażeniami dzielą się uczestniczki – Maria Marendziuk i Krystyna Kustelik.

z cyklu "Twarze nowohuckiego sportu" – JERZY GARPIEL
Felieton o znakomitym piłkarzu ręcznym, zawodniku "Hutnika" i reprezentacji Polski.
Jerzy Garpiel opowiada o sukcesach swoich i klubu, o udziale w Igrzyskach Olimpijskich i Pucharze Świata. O zawodniku opowiada także Boguchwał Fulara – trener piłkarzy ręcznych Hutnika w latach 1975 – 81, wspominając, jak w swoim debiucie Jerzy Garpiel strzelił 9 bramek.
Felieton zawiera również archiwalne materiały filmowe z meczu Dania-Polska podczas Pucharu Świata w 1979r.

z cyklu "Szlakiem zabytków Nowej Huty" – KOŚCIÓŁ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH W GÓRCE KOŚCIELNICKIEJ
Piękny barokowy kościół wybudowany ok. 1646r. kryje w sobie wiele skarbów. Przetrwały np. barokowe ornaty, w tym ornat pogrzebowy bogato zdobiony w symbole śmierci i Męki Pańskiej, wspaniale zdobiony sufit, a w ołtarzu – Obraz Matki Boskiej Cudownej, do którego pielgrzymują mieszkańcy. O kościele opowiadają: Maria Lempart z Muzeum Histoycznego Miasta Krakowa oraz ksiądz Józef Hojnowski – proboszcz parafii w Górce Kościelnickiej.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.