fbpx

KRZESŁAWICE
Projekt "Moja Mała Ojczyzna – Wzgórza Krzesławickie" powstał przy współpracy MDK Fort 49 oraz Gimnazjum 43 i 44 w Krakowie, a jego celem było zebranie informacji na temat dzielnicy oraz wydanie przewodnika. Znalazły się w nim wiadomości na temat pradziejów tych terenów, historia osiedli, opis ciekawych obiektów oraz sylwetki osób związanych z historią Krzesławic.
Ukoronowaniem projektu była wycieczka jego uczestników po wszystkich najciekawszych obiektach opisanych w przewodniku. Wyprawie towarzyszyła kamera Kroniki.
O projekcie opowiada dyr. MDK Fort 49 Krzesławice, Franciszek Dziadoń.

MŁODA HUTA – EWELINA TUTKA
Ewelina Tutka tańczy już od 8 lat. Zaczynała w szkole podstawowej na os. Kościuszkowskim, potem ćwiczyła w Nowohuckim Centrum Kultury. W pewnym momencie postanowiła zacząć uczyć tańca – tak dzieci, jak i dorosłych. Przyznaje, że niektórzy kursanci początkowo nie odróżniają prawej nogi od lewej, ale po jakimś czasie, nawet jeśli nie do końca opanowali kroki rumby czy walca, świetnie potrafią bawić się na parkiecie w rytm muzyki.
Materiał filmowy pokazuje "uczniów" Eweliny pracowicie ćwiczących pierwsze kroki.

JAN NOWICKI
Gościem Kina Studyjnego Sfinks był aktor Jan Nowicki. W czasie spotkania widzowie mogli dowiedzieć się, dlaczego aktor na scenie nie powinien odtwarzać rzeczywistości, a po prostu kłamać – dobrze i za dobre pieniądze, czym się różni artysta od beksy, od kiedy zaczęto do niego mówić "Mistrzu", a także dlaczego nie chodził na mecze Hutnika i dlaczego zawsze kojarzył, ze Huta to inne miasto.

realizacja: Marek Nawracaj

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.