fbpx

OTWARCIE OGRODU
W maju nastąpiło oficjalne otwarcie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Znajduje się w nim wiele służących edukacji i zabawie urządzeń prezentujących różne zjawiska fizyczne – np. równoważnie, urządzenia akustyczne, itd. Zwiedzający są zachęcani do samodzielnych eksperymentów, ale w każdej chwili mogą poprosić o pomoc instruktorów-przewodników.
Ogród otrzymał Główną Nagrodę w konkursie "Polska Pięknieje – 7 Cudów unijnych" w kategorii Obiekt Turystyczny.
Otwarcia Ogrodu dokonał Prezydent Jacek Majchrowski, a do zwiedzania zapraszali Anna Krochmal (kierownik biura Ogrodu Doświadczeń) i Stanisław Pochwała (dyrektor Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie).

"PRZYJACIEL KONIKA" – HIPOTERAPIA
Ognisko TKKF "Przyjaciel Konika" w Grębałowie prowadzi zajęcia hipoterapii dla najmłodszych. Ogromną rolę pełnią tu wolontariusze, których zadaniem jest opieka nad zwierzęciem w trakcie trwania zajęć, asekurowanie dzieci i pomoc w wykonywaniu ćwiczeń oraz stwarzanie przyjaznej atmosfery.
Nowi wolontariusze są zawsze potrzebni, szczególnie w czasie wakacji, kiedy część z nich wyjeżdża. O zgłaszanie się nowych osób apeluje Bogumił Peschak.

NOWA HUTA – TOUR
NH-Tour to grupa zapaleńców i wielbicieli starych samochodów, którzy mają alternatywny sposób na zwiedzanie Krakowa, przede wszystkim Nowej Huty. Dzięki nim ulicami NH mknie kawalkada starych pojazdów: Syrenki, Warszawy, Maluchy, Nyski i Wołgi. Wszystkie sami odremontowali z oryginalnych części, mają też licencje na przewóz osób. Ich największą dumą jest Polonez Coupe, jeden z 5 takich w Polsce, który niegdyś należał do dyrektora Huty im. Lenina. Po Nowej Hucie oprowadzają korzystając z systemu audio opracowanego przez Macieja Mieziana z Muzeum Historycznego.

realizacja: Anna Pankiewicz, Marcin Kaproń

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.