fbpx

PAN COGITO w Św. BARTŁOMIEJU
W zabytkowych wnętrzach kościoła św. Bartłomieja w ramach XIII Nowohuckiej Wiosny Muzycznej odbyło się spotkanie z muzyką Fernanda Sora i poezją Zbigniewa Herberta. Na gitarze grał Roch Modrzejewski, a wiersze z cyklu "Panu Cogito" czytali Marek Litewka i Bożena Adamek.

FLUENCJE Stanisława Jakubczyka
W Amatorskim Klubie Filmowym Nowa Huta w 1964r. absolwent krakowskiej ASP Stanisław Jakubczyk zrealizował etiudę "Fluencja". Wykorzystał w niej miskę z wodą, farby oraz podgrzewanie emulsji taśmy Orwo Color.
O filmie opowiada Marek Norek. Felieton prezentuje obszerne fragmenty etiudy.

RUGBY z Nowej Huty
W maju 2004 powstał w nowej Hucie klub rugby. Początkowo nazywał się Rugby Klub Oświecenia (od nazwy osiedla), potem zmienił nazwę na Nowa Huta Rugby Klub. Do dzisiaj największym problemem jest brak własnego boiska, które pozwoliłoby na regularne i w pełni profesjonalne treningi. Mimo to zawodnicy odnoszą indywidualne sukcesy, kilku z nich występowało jako reprezentanci Polski w rugby siedmioosobowym. Drużyna odnosiła również sukcesy na turniejach w Dreźnie (3 miejsce) i w Rumunii (2 miejsce).
O Nowa Huta Rugby Klub opowiada Tomasz Urynowicz, a materiał filmowy prezentuje fragmenty treningów i meczy z lat 2004 – 2008.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.