fbpx

NIC NOWEGO
Teledysk poświęcony Nowej Hucie wykorzystujący ujęcia współczesne i archiwalne. Fragment filmu Krzysztofa Klimca "Nic nowego" – prod. TVP.S.A. Oddział w Krakowie.

HARLEYOWCY
Stowarzyszenie Grupa Galicja łączy pasjonatów jazdy na Harleyach. Powstało w 2006r. i od tej pory organizuje spotkania, zloty, a przy ich okazji także akcje charytatywne na rzecz najmłodszych. "Harleyowcy" cenią sobie bardzo kulturę na drodze i zamierzają ją propagować. Są już znani w mikrośrodowisku nowohuckim. O swojej pasji opowiadają Zbigniew Warcholiński – Prezes Stowarzyszenia, oraz Bronisław Matuszczyk.

DOŻYNKI W ŁUCZANOWICACH
W Łuczanowicach odbyły się Dożynki Miejskie 2008. Festyn skrzył się od autentycznych, przekazywanych z ojca na syna ludowych strojów, zaprzężonych w konie, pięknie przystrojonych wozów drabiniastych, muzyki (przygrywała Orkiestra im. Bartosza Głowackiego z Koniuszy), a przede wszystkim tradycyjnych dożynkowych wieńców i koron.
Błogosławił plony i święcił wieńce ks. infułat, prałat Janusz Bielański. Przemawiał również Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, dziękując mieszkańcom Łuczanowic za kultywowanie tradycji.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.