fbpx

TATRY W NOWEJ HUCIE
W Foto-Galerii Nowohuckiego Centrum Kultury otwarto wystawę fotografii Zygmunta Ficka "Tatry rano, wieczór, we dnie, w nocy". Doskonałość tych zdjęć to efekt wieloletnich spotkań z górami, wspinaczek, a przede wszystkim – jak mówi autor – ciągłego oczekiwania na ten jeden jedyny właściwy moment i błysk światła.

TĘCZOWE PIOSENKI
Od 9 lat Nowa Huta gości u siebie festiwal "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka". Jego założeniem jest promocja polskiej piosenki, wyławianie młodych talentów i nakierowywanie najmłodszych na dobrą muzykę. Młodzi uczestnicy najbardziej cenią sobie współpracę i opiekę artystyczną Jana Wojdaka. To ona sprawia, że ten festiwal jest – jak mówi jedna z laureatek – "inny od innych".
W felietonie znajdują się ujęcia z festiwalowych występów, a także wypowiedzi Małgorzaty Kotwicy (ubiegłoroczna laureatka), Marka Michalaka (Rzecznik Praw dziecka RP) i Jana Wojdaka.

COM-COM ZONE
W Nowej Hucie, przy ul. Ptaszyckiego, otwarto Centrum Sportowo Edukacyjne Com-Com Zone. Właśnie trwa dopracowywanie oferty rekreacyjnej, o której opowiada Dyrektor Centrum – Maciej Malski. Do dyspozycji nowohuckiej młodzieży, a także klubów sportowych jest pełnowymiarowa pływalnia, ogromna hala do gier zespołowych, świetnie wyposażona siłownia, a także sale edukacyjne: komputerowa, multimedialna, artystyczna, muzyczna i językowa. Na zewnątrz Centrum posiada 4 boiska i amfiteatr przeznaczony do występów artystycznych.

realizacja: Robert Musiałek, Artur Bober

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.