fbpx

KRAKUSY Z NOWEJ HUTY
Jan Nowak – senior kapeli "Krakusy" opowiada o zespole, który gra w różnych miejscach Krakowa, na festiwalach, festynach, imprezach. Ludzie przy ich muzyce tańczą, bawią się. Lubimy, to gramy – konkluduje.
Materiał ilustrowany jest fragmentami występu zespołu oraz kolorowymi fotografiami.

PORTRETY PIERWSZYCH BUDOWNICZYCH
W Nowohuckim Centrum Kultury ma miała miejsce wystawa fotografii Stanisława Senissona poświęconych pierwszym budowniczym Nowej Huty.
Wypowiadają się:
Irena Senisson (żona artysty) – o tym, że tutaj mieszkali, studiowali. Męża fascynowało budowanie miasta od podstaw i z pasją to fotografował.
Władysław Klimczak z Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego – te prace to klasyka fotografii, ale i kinematografii.
Materiał ilustrowany jest archiwalnymi fotografiami Stanisława Senissona, przedstawiającymi głównie zbliżenia i portrety ludzi.

MIASTO MŁODOŚCI
Fragment kolorowego filmu z archiwum Amatorskiego Klubu Filmowego Nowa Huta, ukazującego Korowód Młodości w Alei Róż w 1967roku. Widać roześmianą, niosącą kwiaty młodzież. W korowodzie idzie też Młoda Para, widać hutnika w galowym stroju.

GRANICE GRAWITACJI
W Nowej Hucie odbyły się I Mistrzostwa Breakdance zorganizowane przez Towarzystwo Miłośników i Rozwoju Nowej Huty. Materiał pokazuje ujęcia z sali gimnastycznej, gdzie odbywały się mistrzostwa. Młodzież trenuje, ćwiczy poszczególne figury. Występom konkursowym towarzyszy na żywo didżej oraz życzliwy doping publiczności.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.