fbpx

O MUZEUM w SALONIE NH+
Sprawa Muzeum Historii Nowej Huty jest wciąż żywa. Obecnie pomieszczenia Oddziału "Dzieje Nowej Huty" zajmują tylko 120m2, w tym 70 m2 powierzchni wystawowej. Jakby nie liczyć, na rok historii dzielnicy przypada nieco ponad metr przestrzeni? W pomieszczeniach nie ma stałej ekspozycji, organizowane są tylko wystawy tematyczne. Gdy miasto odkupiło budynek dawnego kina "Światowid", powstała koncepcja zorganizowania tam Muzeum Historii Polski. Istnieje obawa, że Nowa Huta będzie tam miała najwyżej małą salkę?
W rozmowie w Salonie NH+ brali udział Leszek Sibila i Maciej Miezian z Oddziału "Dzieje Nowej Huty" oraz redaktor Barbara Gawryluk.

TYMCZASEM W "ŚWIATOWIDZIE"
Od czasu zamknięcia kina "Światowid", niewiele się dzieje w jego budynku. Teatr "Łaźnia Nowa" postanowił zrealizować tam spektakl, którego sens bardzo do tego miejsca pasuje. "Wszystkie rodzaje śmierci" w reż. Pawła Passiniego to opowieść o zaburzeniu kultury hinduskiej przez wpływy Bollywoodu, a więc przez kino.
O spektaklu opowiada Bartosz Szydłowski, a kamera pokazuje przestrzeń "Światowida" zaadaptowaną na potrzeby przedstawienia.

MATURA ABSOLWENTÓW
W XII LO absolwenci z różnych lat zdawali jubileuszową maturę z matematyki. Podobno wszyscy zaliczyli?

realizacja: Robert Musiałek, Artur Bober

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.