fbpx

FESTIWAL TEATRÓW DLA DZIECI
W Nowohuckim Centrum Kultury co roku w okresie feryjnym odbywa się festiwal teatrów lalkowych, na który zjeżdżają się profesjonalne zespoły z całej Polski. Ta cykliczna impreza wpisała się już na stałe w krajobraz kulturalny Krakowa.
O festiwalu opowiadają: Małgorzata Gajoch z NCK oraz Andrzej Piecuch z rzeszowskiego Teatru "Maska?. Materiał filmowy pokazuje fragmenty widowiska "Cudowna lampa Alladyna".

FUTSAL W COM COM ZONE
W Centrum Rozwoju Com Com Zone odbył się finał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu (halowa piłka nożna). Materiał filmowy pokazuje fragmenty meczu, a o Mistrzostwach opowiadają: Piotr Majewski (organizator), Rafał Luckowski (Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu) i Jędrzej Kowaliński (Com Com Zone).

NIE MAM TREMY PRZED KAMERĄ
Gościem cyklu "Portrety ludzi teatru, filmu, estrady" w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida był Jerzy Nowak. Znakomity aktor bawił publiczność teatralnymi wspomnieniami, anegdotami i dykteryjkami. Kronice zwierzył się, że zawsze ma ogromną tremę w teatrze i nigdy przed kamerą.
O aktorze mówi również krytyk filmowy Władysław Cybulski, a w materiale wykorzystano fragmenty spektaklu "Ja jestem Żyd z Wesela".

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.