fbpx

O NOWEJ TO HUCIE REPORTAŻ
W 77 rocznicę urodzin reportera wszechczasów Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida ogłosił Ogólnopolski Konkurs Na Reportaż im. Ryszarda Kapuścińskiego "Nowa Huta 1949-2009".
Kierowany jest do profesjonalistów i amatorów, a patronat honorowy objęła pani Alicja Kapuścińska. Patron nie jest przypadkowy – w 1955r. Ryszard Kapuściński opublikował na łamach "Sztandaru młodych" reportaż "To też jest prawda o Nowej Hucie", który był odpowiedzią na "Poemat dla dorosłych" Adama Ważyka.
O założeniach konkursu opowiada Ewa Borgosz z OKN, a o znaczeniu tekstu Kapuścińskiego – dr hab. Kazimierz Wolny-Zmorzyński z UJ.

TANIEC IRLANDZKI
W Nowohuckim Centrum Kultury odbyły się Międzynarodowe Zawody Tańca Irlandzkiego. Zjechało się ponad 300 zawodników z całej Europy Środkowej, Niemiec, Hiszpanii, Rosji i Japonii. Konkurencje rozgrywano zarówno w kategorii "tańców miękkich" (w baletkach), jak i "tańców twardych" (stepowanych).
O konkursie mówi Marta Sikora ze szkoły tańca irlandzkiego ISTA, a materiał filmowy pokazuje fragmenty występów.

z cyklu MŁODA HUTA – KATARZYNA ISKRZYCKA
Katarzyna Iskrzycka ma dwa ukochane miejsca na świecie – Kaukaz i Nową Hutę. Jako pilot jednego z biur turystycznych objechała Gruzję, Armenię, Azerbejdżan i Iran; efektem było wydanie pierwszego na polskim rynku przewodnika po Azerbejdżanie. Teraz wróciła do Huty – tu prowadzi Klub Kombinator oraz udziela się jako? radna dzielnicy XVIII.

realizacja: Marek Nawracaj

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.