fbpx

KOLOROWE NUTKI W NCK
Fragmenty finałowego koncertu XXVI Festiwalu Piosenki Dziecięcej Kolorowe Nutki, który tradycyjnie miał miejsce w Nowohuckim Centrum Kultury. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież od lat kilku do kilkunastu prezentując bardzo różnorodne gatunki muzyki. Sądząc po reakcjach – widownia bawiła się znakomicie.

STREFA TWÓRCZEJ EKOLOGII
Przed Ośrodkiem Kultury im. C.K.Norwida odbyło się wielkie sadzenie przez roślin na przylegającym skwerze i trawniku. Po co? "Żeby było ładnie i żeby ozdabiało naszą Nową Hutę". Młodzieży z sadzonkami, łopatami i wężami ogrodniczymi towarzyszyli graficiarze (ich prace – ściśle połączone z tematem!), muzyka i kamera Kroniki. Współorganizatorem ekologicznego happeningu była Fundacja Teatru Ludowego.

MAMUT
W 1967r. podczas prac ziemnych na terenie kombinatu natrafiono na kości mamuta i krzemienne narzędzia. Archeolodzy stwierdzili, że jest to dokładne miejsce upolowania i poćwiartowania zwierzęcia.
Dr Jacek Górski (dyrektor Oddziału Muzeum Archeologicznego w Nowej Hucie), stojąc na Placu Centralnym, gdzie 20 000 lat temu rozciągała się arktyczna tundra, opowiada o mamutach i ich kulinarnych upodobaniach oraz o polowaniach na nie. W magazynach Muzeum prezentuje również odnalezione kości.
Można też zobaczyć jak wyglądałby mamut w Alei Róż na miejscu pomnika Lenina.

realizacja: Marcin Kaproń, Anna Pankiewicz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.