fbpx

MARIAN KRUCZEK
W Galerii Centrum NCK miała miejsce wystawa twórczości Marian Kruczka, niespokojnego, wszechstronnego, niesłusznie zapomnianego artysty o bogatej wyobraźni. Pokazano na niej dzieła ze wszystkich okresów jego twórczości – obrazy, niezwykłe rzeźby, fantastyczne metalowe stwory, a także materiały prasowe mówiące np. o stworzonym przez niego teatrzyku "Widzimisie".
O Marianie Kruczku mówią: kierownik Galerii Centrum Joanna Gościej-Lewińska i prof. Jerzy Wroński.

ESKADRYLLA NIEPODLEGŁEJ RZECZYPOSPOLITEJ
Po raz czwarty w Muzeum Lotnictwa w Nowej Hucie odbyła się Eskadrylla Niepodległej Rzeczpospolitej – impreza dla dzieci i młodzieży organizowana w rocznicę odzyskania niepodległości. W nocy z 30 na 31 października 1918r. lotnisko Rakowice-Czyżyny zostało opanowane przez polską załogę i tak stało się pierwszym niepodległym lotniskiem Rzeczypospolitej. W trakcie imprezy grała orkiestra wojskowa, złożono kwiaty pod Pomnikiem Lotników, ale także można było poczęstować się wojskową grochówką.
Do kamery wypowiadają się: Krzysztof Radwan – dyrektor Muzeum Lotnictwa oraz Joanna Grzesiowska z MOPS-u.

ADOPTUJ KOTA
Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida i Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zorganizowały akcję adopcyjną kotów. Młode, kilkumiesięczne kotki, przebadane i zaszczepione czekały na nowe domy i właścicieli. Ich zabawy w klatkach tudzież walka z kawałkiem zwisającej nici były tak fascynujące, że bez problemu znalazły opiekunów. W nagrodę nowi właściciele mieli okazję posłuchać wierszy pana Franciszka J.Klimka, który swoje strofy poświęcił właśnie kotom.
Do kamery wypowiadają się: Barbara Grzywa (Kier. Biura Krakow. Towarz. Opieki nad Zwierzetami), paulina Kasprzyk (wolontariuszka) i Jolanta Kot-Dembowska (nowa właścicielka).

realizacja: Marek Norek, Kazimierz J. Bihun

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.