fbpx

WOJCIECH PSZONIAK W KINIE SFINKS
W trakcie kolejnego spotkanie z cyklu "Ludzie teatru, kina, estrady" Wojciech Pszoniak opowiadał o swoich poglądach na życie i sztukę aktorską, o ludziach, których spotykał, a także o wydanej właśnie książce "Aktor. Wojciech Pszoniak w rozmowie z Michałem Komarem".
Jego wieloletni przyjaciel, znakomity aktor Józef Nowak przyznał się również do pewnej wizyty u Ministra, gdy Pszoniak miał przyjechać do Polski?

LATA SIEDEMDZIESIĄTE
Amatorskie filmy 16mm z lat 1970-73 ze zbioru Dariusza Strzałki. Widać na nich m.in. wesołe miasteczko, Zalew Nowohucki, osiedle Na Stoku, port rzeczny w Mogile, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii na Wzgórzach Krzesławickich.

SCHRON
Historycy Leszek Sibila i Maciej Miezian, zaopatrzeni w cały komplet latarek, schodzą w mroki przeszłości – do schronu dawnego kina Światowid. Z ciemności wyłaniają się pancerne drzwi, kręte korytarze, rury i dziwne urządzenia, szyb windy, a także zabytkowy sinik elektryczny do napędzania wentylatorów z 1957r. Schron mógł pomieścić do 500 osób. Zapasy żywności, filtry powietrza i urządzenia sanitarne mogły pomóc przetrwać zagładę atomową?

realizacja: Marcin Kaproń, Anna Pankiewicz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.