Śladami nowohuckich nazw – DMR
W Nowej Hucie początkowo nie nazywano dzielnic. Występowały tylko sektory: A, B, C, D i podsektory, np. B1, B2. Dzisiaj w świadomości mieszkańców zachowały się resztki tych nazw oraz skróty nazw różnych budynków. O historii tzw. DMR-u, czyli Domu Młodego Robotnika opowiadają: Maciej Miezian, prof. Stanisław Juchnowicz oraz Józef Zdradzisz. W różnych okresach budynek pełnił rolę hotelu robotniczego oraz obiektu szkolnego. Znajdowały się tu świetlice, stołówka oraz sala gimnastyczna.
MALARSTWO KAZIMIERZA MACHOWINY
W Galerii Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida odbył się wernisaż wystawy Kazimierza Machowiny. Twórczość znakomitego malarza i poety prezentował red. Jan Franczyk, a jego wiersze czytał aktor Teatru Ludowego – Tadeusz Łomnicki.
Również autor podzielił się z widzami Kroniki swoimi poglądami na temat sztuki.
STARA NOWA HUTA
Kupując działkę budowlaną w Nowej Hucie, trzeba się liczyć z koniecznością przeprowadzenia na niej poważnych badań archeologicznych. Obszar ten jest jednym z najbardziej rozpoznanych terenów w Polsce, ale ponieważ ludzie żyją tu od 7000 lat, ciągle odkrywane są nowe ślady. Tak stało się w związku z inwestycją na ul. Rzepakowej. Badacze odkryli tu pochodzącą z okresu kultur neolitycznych ceramikę z charakterystycznym zdobnictwem. O nowohuckiej archeologii opowiadają Maciej Nowak i dr Jacek Górski.
realizacja: Robert Musiałek