fbpx

KRAKOWIANKA ROKU – Z NOWEJ HUTY
Krakowianką Roku 2009 została Roma Krzemień. Uroczystość wręczenie tytułu miała miejsce w Urzędzie Miasta Krakowa. Grażyna Smarzewska, prezydent Krakowskiego Klubu Soroptimist International podkreśliła, że tytuł przyznano za ""propagowanie kultury i tradycji krakowskich, za propagowanie kultury i muzyki polskiej na Wschodzie i Zachodzie Europy" oraz za to, że "Roma Krzemień zawsze występuje w najpiękniejszym stroju ludowym – krakowskim".

SPOTKANIE Z OJCEM ŚWIĘTYM
Fragmenty odnalezionego po latach zapisu filmowego pielgrzymki Duszpasterstwa Ludzi Pracy "Mistrzejowice" do Rzymu w grudniu 1989r. Zdjęcia na taśmie VHS kręcił Andrzej Jaskowski z Niezależnej Telewizji Mistrzejowice. Pokazują zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra oraz spotkanie z Janem Pawłem II. W pielgrzymce uczestniczył ks. Kazimierz Jancarz.

SZOPKI NOWOHUCKIE – VI EDYCJA KONKURSU
Impresja prezentująca szopki z elementami architektury Nowej Huty wyróżnione i nagrodzone w konkursie tradycyjnie organizowanym przez Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa.
Autorzy prac: Franciszek Nowak, Marian Nowacki, Jan Wąsikowski, Wojciech Gajoch, Gizela Śliwka, Przedszkole 189 (wyróżnienia); Koło Miłośników Krakowa, Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 1, Andrzej Trętko (I Nagrody), Tadeusz i Arkadiusz Krawczyk (II Nagroda) , Jadwiga Ciastoń (III Nagroda).

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.