fbpx

[b]FOTOGRAF
Mikołaj Mikołajczyk, właściciel studia fotograficznego w Nowej Hucie, swoją przygodę z fotografią rozpoczął od prezentu komunijnego. Po latach, za pomocą pierwszego profesjonalnego aparatu zaczął fotografować swoje otoczenie, czyli nowohuckie osiedla. Te pierwsze ujęcia nie mają może wielkiej wartości artystycznej, ale dokumentalną na pewno. Dziś często trudno rozpoznać miejsca, które uwiecznił 30 lat temu. W latach 90. często fotografował kombinat – zawsze pod okiem ochrony i ścisłą kontrolą, jednak za największą przygodę uważa możliwość wejścia z aparatem za kulisy Teatru Ludowego.

[b]NOWA HUTA ZIMĄ
Impresja filmowa pokazująca zaśnieżone tramwaje, oblodzone rowery, ptaki szukające pożywienia, topiące się sople i bitwy na śnieżki.

[b]MODERNIZACJA STADIONU
Trwają prace przy modernizacji stadionu KS Hutnik, tak, by spełniał wymogi ekstraklasy związane z organizacją rozgrywek mistrzowskich. Po wprowadzeniu pełnego monitoringu i podgrzewanej murawy, będzie jednym z najnowocześniejszych kameralnych stadionów w Polsce. O przyszłej i dawnej stadionowej rzeczywistości opowiadają Krzysztof Kowal – dyr. Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Józef Dworak – były wiceprezes ds. organizacyjnych klubu "Hutnik".
realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.