fbpx

WIOSNA W KOMBINATORZE
Zespół Kombinatora wpadł na pomysł topienia Marzanny dwa dni wcześniej – pod wpływem ładnej pogody. Sama kukła, jak i uczestnicy pochodu wyglądali mało ludowo, ale za to oryginalnie i fantazyjnie. Grupa przemaszerowała przez Nową Hutę ze stosownymi okrzykami (Zima – do domu!) oraz pieśnią na ustach (Gdzie strumyk płynie z wolna) by wreszcie dojść nad Dłubnię i dokonać spalenia oraz utopienia Marzanny. W pochodzie brał udział m.in. pisarz Juliusz Strachota.

PUCHEROKI
W ramach imprez poprzedzających nadejście Świąt Wielkiej Nocy dzieci zgromadzone w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida dowiedziały się, co to są Pucheroki. O tym, dlaczego tradycyjne wygłaszanie przez młodych chłopców pod Kościołem oracji na temat Męki Pana Jezusa zamieniło się w chodzenie po domach okolicznych gospodarzy? opowiadała Ewa Borgosz. Charakterystyczne stroje i obrzędy zaprezentowała grupa "Pucheroki z Trojanowic".

WIELKOPOSTNE ZAMYŚLENIA
W ramach artystycznego cyklu "Ecce Homo. Wielkopostne zamyślenia" organizowanego przez Ośrodek Kultury im. C.K.Norwida – w kościele św. Judy Tadeusza w Czyżynach zabrzmiał Stabat Mater G.B.Pergolessiego. Wykonawcy: Krakowska Młoda Filharmonia, Krakowski Chór Żeński przy Uniiwersytecie Papieskim Jana Pawła II, Joanna Stawarska – sopran, Piotr Kuczek – kontratenor, Marta Dramowicz- dyrygent.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.