fbpx

PRZYKRYJCIE MNIE LEPIEJ
Fragmenty spektaklu "Przykryjcie mnie lepiej" opartego na tekstach Kamila Cypriana Norwida i Tadeusza Różewicza zrealizowanego w ramach XVI Dni Norwidowskich. Przedstawienie wystawione na deskach Łaźni Nowej przygotowała Scena Młodzieżowa Ośrodka Kultury im. C.K.Norwida, którą tworzą uczniowie szkół średnich i studenci.
O spektaklu pomyślanym jako przebiegająca w atmosferze sennego majaku lekcja opowiadają: jego reżyser Wojciech Terechowicz i koordynator Dni Norwidowskich Urszula Perlińska.

NOKTURNY
Artystka malarka Małgorzata Bujak pokazała w Galerii Centrum NCK swój cykl obrazów "Nokturn", który jest malarską, osobistą interpretacją utworów Fryderyka Chopina. Pozwalając przez chwilę kamerze podglądać swoją pracę, opowiada o swojej technice, inspiracjach i emocjach, które przekładają się na twórcze działanie.

MUZYK
O wokaliście Jerzym Zielińskim niektórzy mówią, jako o Pierwszym Bardzie Nowej Huty. Śpiewał w wielu zespołach, a w latach 60., gdy zaczynały się czasy big beatu w Polsce, założył grupę Skalpele. Zdobył z nim pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Big Beatowych. We wspomnieniach bohatera oraz starych fotografiach powracają czasy, gdy grywali na młodzieżowych potańcówkach oraz "Balach z fiołem". Wspomnień czar powrócił również w trakcie koncertu Jerzego Zielińskiego w Teatrze Ludowym.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.