fbpx

PANI STANISŁAWA
Temat zrealizowany przez uczniów Zespołu Szkół Gastronomicznych w ramach projektu "Ukryte skrzydła" Fundacji Teatru Ludowego. Bohaterką jest pani Stanisława Skrzypek-Bartnicka, która mieszka w Nowej Hucie od 1954. Z rozmowy z nią możemy się dowiedzieć, jak przez te lata zmieniła się dzielnica, dlaczego pani Stanisława lubi skaytowców jeżdżących pod jej oknami, a także jak wyglądają jej marzenia.

NOWOHUCKIE KOŚCIOŁY
W Muzeum Historycznym Miasta Krakowa Oddział "Dzieje Nowej Huty" miała miejsce wystawa "Budujemy kościół". Paweł Jagło, kustosz wystawy, podkreśla, że chodziło w niej o pokazanie ludzi, którzy zbudowali kościoły w "mieście bez Boga" oraz o zaprezentowanie współczesnej architektury sakralnej. Wystawa prezentuje archiwalne i współczesne fotografie oraz plany (również te niezrealizowane) 10 kościołów, które powstały w Nowej Hucie od czasów wybudowania Arki Pana.

DO KOŃCA
Fragment filmu Krzysztofa Kwinty, który w latach 60. i 70. działał w Amatorskim Klubie Filmowym Nowa Huta, a później był kamerzystą i reżyserem w Telewizji Kraków. Bohaterami są Kryspin Dyrkacz i jego pies – znaleziony niegdyś kudłaty kundel. Krótka opowieść o ludzko-psiej przyjaźni na dobre i na złe – do samego końca.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.