fbpx

PASJONACI
W Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida odbył się wernisaż wystawy prac grupy twórczej Amarant. Na początku opiekun artystów – artysta malarz prof. Kazimierz Machowina podkreślił, że mimo iż twórcy są amatorami, to ich obrazy amatorskie nie są – mają w sobie dojrzałość i piękno.
O działającej od 2001r. grupie łączącej ludzi w różnym wieku i różnych zawodów opowiada Barbara Solecka z OKN, a o sensie malowania, fascynacjach i emocjach – członkinie grupy Amarant: Maria Mircea i Paulina Jawień.

50 LECIE KS HUTNIK – WSPOMNIENIA. STANISŁAW DRAGAN
Stanisław Dragan to wielokrotny reprezentant Polski w boksie, brązowy medalista na Olimpiadzie w Meksyku w 1968r. Materiał prezentuje zarejestrowaną w 2006r. opowieść Stanisława Dragana o jego karierze, olimpiadzie i polskiej szkole boksu. Stojąc na tle Hali Garaży – miejsca walk bokserskich Hutnika – mówi o swoich pierwszych meczach.
Dokonania wybitnego sportowca wspomina również Władysław Kaim, były pięściarz Hutnika.
Materiał ilustrowany jest archiwalnymi fotografiami oraz fragmentami walk bokserskich z taśm archiwalnych.

Szlakiem zabytków Nowej Huty – BIEŃCZYCE
Bieńczyce to nie tylko Arka Pana. Jeśli minie się wybudowane po wojnie bloki, można trafić na pozostałości pięknych terenów i umiejscowiony w sielskim zakątku Dwór Bieńczycki otoczony zabytkowymi drzewami. Mieszkał w nim m.in. Edmund Matejko, brat Jana. Niedaleko są także pozostałości Młyna Lelitów. Jak większość młynów nad Dłubnią został zniszczony za czasów PRL-owskich, ale do dziś widać ciekawe ślady historyzującego stylu, w którym został zbudowany.
O zabytkach Bieńczyc opowiada Maciej Miezian.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.