fbpx

NOWY GMACH
W Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie otwarto właśnie nowy gmach. Najważniejsza w nim jest – jak podkreśla Jan Hoffman – SALA EDUKACYJNA. A najmilej widzianymi gośćmi – całe rodziny. Tu zwiedzający w absolutnie każdym wieku mogą poznać konstrukcję silnika, samolotu, skorzystać z prostych symulatorów lotu, zrozumieć jakie siły oddziałują na lecącą maszynę, obejrzeć autentyczne mundury i pamiątki. Swoimi wrażeniami dzielą się z nami młodzi i najmłodsi: Stanisław Skowroński (docenia interaktywność muzeum), Szymon (najbardziej lubi ten niebieski samolot) i Krystian (nie ma to jak przedwojenne maszyny).

GITAROWA UCZTA
Nowohucka Jesień Gitarowa to międzynarodowy festiwal, którego celem jest prezentacja najwybitniejszych wykonawców muzyki gitarowej. Oprócz koncertów w różnych miejscach Krakowa, odbywają się również lekcje mistrzowskie. Reportaż prezentuje fragmenty koncertu inauguracyjnego, który odbył się na deskach Teatru Ludowego. Gwiazdą wieczoru była grupa Alieksey Vianna Trio.
O festiwalu opowiada jego Dyrektor Artystyczny Roch Modrzejewski.

SPOTKANI W NOWEJ HUCIE: CECYLIA MALIK – PERFORMERKA
Performerka Cecylia Malik, realizując fragment swojego artystycznego projektu "365 drzew" na terenie Nowej Huty, opowiada jednocześnie, jak to się stało, że dokładnie 25 września 2009r, siedząc na lipie, postanowiła: będę to robić codziennie! Inspiracją do jej umieszczonego w przestrzeni publicznej performancu była książka "Baron drzewołaz" Italo Calvino.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.