fbpx

RĘKODZIEŁO SENIORÓW
W Klubie "Kuźnia" odbył się III Przegląd Regionalny Amatorskiego Rękodzieła Artystycznego Seniorów. Celem było zaktywizowanie seniorów, udowodnienie, że emerytura to czas, kiedy mogą rozwijać swoje talenty. Na wystawie można było podziwiać m.in. piękne robótki na szydełku, hafty, makramę, metaloplastykę, a także obrazy i grafikę.
O wystawie i swoich pasjach opowiadają: Bogumiła Jakus (organizator Przeglądu), Wiktoria Myśliwiec (była księgowa i pasjonatka robótek ręcznych), Elżbieta Karbowska (malarka) i Kazimiera Zgórkiewicz (architekt, twórczyni makram).

NOWA "ŁAŹNIA NOWA"
"Łaźnia Nowa" – z okazji 5.lecia swojej działalności oraz zakończenia wieloletnich prac remontowych – świętowała "nowe otwarcie". Po długich zmaganiach z materią, teatr ma wreszcie świetne warunki pracy dla artystów – przede wszystkim znakomitą, przystosowaną do dużych wydarzeń scenę.
Z tej okazji odbył się koncert Marii Peszek (jak mówi artystka – już po raz trzeci otwiera Łaźnię po różnych przeróbkach). Można było także podziwiać Jerzego Święcha w inscenizacji opowiadania Sławomira Mrożka "Fakir" – to początek całorocznych imprez poświęconych opowiadaniom znakomitego pisarza.

MARYSINA POLANA
W Dyskusyjnym Klubie Filmowym "Kropka" miało miejsce drugie już spotkanie z cyklu "Młodzi gniewni polskiego kina". Tym razem gościem wieczoru był Grzegorz Zariczny oraz jego film "Marysina Polana". "Marysina Polana" to dokumentalna opowieść o czterech juhasach, którzy spotykają się na wypasie owiec z dala od domu i dobrodziejstw cywilizacji. W bacówce spędzają wiele miesięcy, a nic tak nie zbliża samotnych mężczyzn jak rozmowy, zwłaszcza o kobietach. W trakcie spotkania reżyser opowiadał o pracy na planie, "oswajaniu" bohaterów, a także o swoich związkach z Nową Hutą.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.