fbpx

KIERUNEK UKRAINA
Rodzina fotografików: Jerzy, Małgorzata i Zosia Karnasiewiczowie przez niektórych nazwani są "ambasadorami Nowej Huty?. Dla Kroniki wspominają swoje podróże po Ukrainie z wystawą fotograficzną "Polska i Polacy na przełomie wieków?. W 2008r. odwiedzili 7 miast, m.in. Charków i Ługańsk. Wszędzie wystawa przyjmowana była bardzo uroczyście, otwarcia dokonywali polscy dyplomaci, prezydenci miast. Zdjęcia z Nowej Huty, szczególnie te pokazujące np. pomnik Lenina po próbie wysadzenia i pielgrzymki Jana Pawła II, budziły ogromne zainteresowanie prasy i zwykłych ludzi.

PREZYDENT W SALONIE NH+
Gościem kolejnego Salonu NH+, którego organizatorem jest Fundacja Teatru Ludowego, był prof. Jacek Majchrowski. Przypomniano m.in. inicjatywy i inwestycje ostatnich lat, szczególnie w dziedzinie sportu i kultury – budowę Centrum Com-Com Zone, remont stadionu Hutnika, boisko balonowe, a także wydarzenia, które w ramach festiwali Sacrum Profanum, Misteria Paschalia czy Festiwalu Kiepurowskiego mają co roku miejsce w Nowej Hucie.

U OJCA ŚWIĘTEGO
Archiwalny zapis filmowy z wizyty Duszpasterstwa Ludzi Pracy z Mistrzejowic w Watykanie w grudniu 1989r. Z Janem Pawłem II spotkali się wówczas m.in. ks. Kazimierz Jancarz, Waldemar Chrostowski (kierowca ks. Jerzego Popiełuszki), Zbigniew Książek, Sylwester Staszewski, Władysław Mrowiec, Kazimierz Fugiel, red. Maciej Szumowski oraz Małgorzata Szumowska (wówczas licealistka).

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.