KULINARNA HISTORIA HUTY
Na tle współczesnej stołówki, gdzie stołują się pracownicy kombinatu, Stanisław Karpierz (niegdyś kierownik żywienia Huty im. Lenina) oraz Danuta Chochorowska (szef kuchni w Hut-Pusie) opowiadają o kulinarnej rzeczywistości latach 50. i 60. Wtedy istniało 19 stołówek, które wydawały posiłki dla 40 000 pracowników. Huta był wówczas priorytetowa, jeśli chodzi o zaopatrzenie, a posiłki ze sztandarową "zupą z wkładką? były często obfitsze niż hutnicy dostawali w domu.
Były również specjalne posiłki dla kadry kierowniczej, a także przyjęcia dla specjalnych gości. Ulubionym przysmakiem Gierka i Cyrankiewicza była kaszanka, po która należało jeździć aż do Krynicy?
Felieton prezentuje również archiwalne zdjęcia, ujęcia filmowe oraz np. dawne menu.
KONCERT NOWOROCZNY
Fragmenty Koncertu Noworocznego w Nowohuckim Centrum Kultury. Grała Krakowska Orkiestra Staromiejska pod dyr. Wiesława Olejniczaka.
NOWA HUTA 1949+
W Muzeum Historycznym Miasta Krakowa Oddział Dzieje Nowej Huty otwarto wystawę "Nowa Huta 1949+?. Pracownicy mówią o niej pół żartem " wystawa półstała? albo "czasowa wystawa stała?. Z założenia przeznaczona jest ona dla turystów polskich i zagranicznych, którzy wpadają do Nowej Huty tylko raz, na chwilę – i potrzebują historii tego miejsca "w pigułce?. Wystawa prezentuje fotografie, mapy, projekty, a także nie eksponowane wcześniej dokumenty.
O wystawie opowiadają Paweł Jagło i Maria Lempart.
realizacja: Robert Musiałek