fbpx

NOWA HUTA. DLACZEGO NIE?!
Koncert "Panu naszemu DZIEŃ DOBRY" rozpoczął planowane na 2011 imprezy z cyklu "Nowa Huta. Dlaczego nie?!". W Arce Pana kolędy oraz piosenki Marka Grechuty grał i śpiewał zespół Dzień Dobry, zdobywca pierwszego miejsca na Krakowskim Festiwalu Twórczości Marka Grechuty "Korowód". Koncert prowadziła Lidia Jazgar. O imprezie opowiada Magdalena Smolik z Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta.

PANORAMY SENISSONA
Adam Gryczyński z Krakowskiego Klubu Fotograficznego opowiada o tym, jak trafiły do nich panoramy Stanisława Senissona pochodzące z 1949r. i pokazujące początki powstawania Nowej Huty. Okazało się, że wiele z ponad 300 zdjęć tego autora stanowi logiczne i tematyczne ciągi. Po zeskanowaniu ich, obróbce i odpowiednim zestawieniu stworzyły fascynujące panoramy, z których wyłania się pewna rzeczywistość – świat budów, junackich obozów, robotniczych baraków?
Pokazane na wystawie panoramy okazały się sensacją fotograficzną.

DRZWI
Na scenie "i" Młodzieżowego Domu Kultury im. A.Bursy można było obejrzeć spektakl "Drzwi". Jego pomysłodawcą jest pochodzący z Monachium reżyser Michał Nocoń, a współtwórcami młodzież z Niemiec, Czech i Polski. Drzwi to bardzo pojemna metafora, zdradza reżyser. To coś co dzieli, jest granicą, ale także coś, co można otworzyć. Spektakl stanowi więc okazję do myślenia o własnych korzeniach, uwarunkowaniach, o tym, jak powinna wyglądać Europa.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.