fbpx

STATEK WOJTKA
Statek to cywilizacja. Statek widmo, który płynie nie widomo dokąd. Tak Wojciech Terechowicz tłumaczy ideę spektaklu "Miłosz i Norwid na Manhattanie", który przygotowuje z młodzieżową grupą teatralną w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida. Jeżdząc po Europie zauważył, że ludzie chętnie uprawiają sztukę. Stąd wniosek – każdy z nas jest twórcą, jeden mniejszym, drugi większym, ale trzeba to z siebie wydobyć. Dlatego też jego pasją jest prowadzenie zajęć teatralnych i tanecznych . Materiał pokazuje fragmenty zajęć w OKN i w Arshaterze.

ANIOŁY CYSTERSÓW
Impresja z Klasztoru Cystersów w Mogile. Na tyłach opactwa, w miejscu, gdzie nie docierają wierni, stoją kamienne anioły. Od lat patrzą w zadumie na ogrodowe alejki, puste ławki, zakonników oddających się codziennym pracom?

SPOTKANIE Z AFRYKĄ W XVI LO
W XVI LO w ramach dnia poświęconego Afryce młodzież poznawała specyfikę tego kontynentu, a przede wszystkim cechy ludów go zamieszkujących. Mówiono o przekroju religijnym i kulturowym oraz. np. o cechach anatomicznych wynikających z uwarunkowań geograficznych. Na zakończenie grupa TAMTAMITUTU, która specjalizuje się w tańcach i muzyce Czarnego Lądu, zaprosiła młodzież do wspólnego grania z wykorzystaniem afrykańskich instrumentów. Z początkowego chaosu i dysharmonii szybko zaczął się wyłaniać wspólny ryt.

realizacja: Grzegorz Zariczny

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.