fbpx

NATURA MONIKI ŁUB-ZIOMEK
Obrazy Moniki Łub-Ziomek, które można oglądać w Ośrodku Kultury im. Norwida to praca dyplomowa młodej artystki i pierwsza jej wystawa po ukończeniu krakowskiej ASP. Cykl "Moja martwa natura" to próba odnalezienia w zwykłych przedmiotach życia codziennego czegoś wyjątkowego. Stanowi podsumowanie dotychczasowych osiągnięć malarki i otwarcie drogi na przyszłość. Być może w kierunku abstrakcji.

z cyklu SPOTKANI W NOWEJ HUCIE: PANI DANUTA – wolontariusz
Panią Danutę spotykamy przed jednym z nowohuckich kościołów. Wraz z młodzieżą, która działa w Klubie Młodego Wolontariusza "Podaj dłoń" bierze udział w akcji"Pola Nadziei" na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Jest nauczycielką w ZSOI w Nowej Hucie.

ŚWIAT "W PIGUŁCE"
W NCK miłośnicy poznawania świata spotkali się na 8 edycji Festiwalu Podróżników "Trzy Żywioły". Formuła festiwalowych pokazów była otwarta. Jednym z najbardziej nietypowych okazało się prowadzone przez Katarzynę i Krzysztofa Świdraków spotkanie "Ucho na świat" skupione na? dźwiękach. Jednak główna część festiwalu to spotkania z podróżnikami oraz ich filmami i fotografiami. Przez "Magiczną Polskę wielu kultur" poprowadzili słuchaczy Anna i Krzysztof Kobus, do podróży po Antarktydzie zaprosił Mikołaj Golachowski, a pokaz "El Capitan, wspinaczka ponad szczyt" był opowieścią o wyprawie wspinaczkowej Janka Meli.
O festiwalu dla Kroniki opowiada Piotr Trybalski.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.