fbpx

NKF nr 252 – V 2011

DRUGA PRZESTRZEŃ NORWIDA I MIŁOSZA
W ramach XVII Dni Norwidowskich obchodzonych w tym roku pod hasłem "Miłosz i Norwid – wspólnota losów i myśli" scena Młodzieżowa Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida przygotowała spektakl "Cywilizacja". Oparty został na tekstach obu poetów i łączącym ich wątku amerykańskim.
Urszula Perlińska (scenarzystka przedstawienia) tłumaczy, że wybrano wiersze związane z "drugą przestrzenią", czyli sferą naszego życia związaną z duchem, pięknem i wzniosłością – obaj poeci wyrażali obawy, że człowiek zagubił swój związek z tą sferą.
Wojciech Terechowicz (scenarzysta i reżyser) tłumaczy ideę spektaklu, jako opowieści o kondycji współczesnego człowieka w odniesieniu do książek, które, zafoliowane i niedostępne, stanowią ważny element teatralnej przestrzeni.

ELENI W NOWEJ HUCIE
Gościem kolejnego koncertu z cyklu "Nowa Huta. Dlaczego nie?!" była Eleni. Koncert w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy prowadziła Lidia Jazgar, a organizatorami, jak zwykle był Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta, Porozumienie Dzielnic Nowohuckich, Dzielnica XVIII Nowa Huta oraz Hospicjum św. Łazarza.
Jolanta Stokłosa (prezes Hospicjum) mówi o pracy wolontariuszy oraz o tym, że cykl "Nowa Huta. Dlaczego Nie?!" pozwala mówić nie tylko o dzielnicy, ale także o mieszczącym się tu domu dla ludzi, którzy od nas odchodzą.
Eleni specjalnie dla Kroniki mówi o sensie pomagania i dawania siebie innym.

Z cyklu SPOTKANI W NOWEJ HUCIE: AISHA I KAMIL – para zakochanych
Aishę i Kamila spotykamy na skarpie przy Łąkach Nowohuckich. Przyszli tu, by popatrzeć na zachód słońca, wyciszyć się i zrelaksować przed maturą.

realizacja: Zbigniew Jarosz

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.