fbpx

SARDYŃCZYCY NA WILLOWYM
W ramach projektu Małopolskiego Instytutu Kultury nowa_huta.rtf do Nowej Huty przyjechała grupa studentów architektury z Sardynii. Prof. Arnaldo "Bibo" Cecchini mówi o tym, że Plac Willowy ma dużo zieleni, ale jest opuszczony i smutny. Są jednak możliwości, żeby stał się miejscem tętniącym życiem, dlatego też zaproponował swoim studentom, by zrealizowali prace dyplomowe na temat Nowej Huty. Materiał prezentuje wybrane fragmenty projektu "Piazza Willowe" zrealizowanego przez studentów Instytutu Architektury w Alghero.

JESIEŃ
Ujęcia jesieni na os. Tysiąclecia, Na Wzgórzach, w Zielonym Jarze i w Forcie 49 ? Krzesławice. Oblane jesiennym słońcem alejki, bloki, stragany z warzywami. Malowanie budynków. Na cmentarzu Grębałowskim ludzie przygotowują groby do Święta Zmarłych.

WSPOMNIENIE
Odszedł Janusz Ingarden, jeden z architektów Nowej Huty, twórca projektów Placu Centralnego, Teatru Ludowego, "Pałaców Dożów", czyli budynków administracyjnych Kombinatu. Materiał ilustrowany fotografiami archiwalnymi.

INGARDEN
Ostatni materiał filmowy z udziałem Janusza Ingardena, który zrealizowały do filmu "Dziewczyny z Nowej Huty" Julia Miodyńska i Maria Durczyk ? spotkanie z Januszem Ingardenem w Ośrodku Kultury im. C.K.Norwida (VI 2004), w czasie którego opowiadał o projektowaniu Nowej Huty, założeniach architektonicznych i ich realizacji. Materiał prezentowany w NKF 1 -X 04.

realizacja: Jerzy Ridan

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.