fbpx

NKF nr 267 – X 2011

SZAFING
Idea szafingu polega na wymienianiu się rzeczami, które przestały nam już być potrzebne – a więc ubraniami, zabawkami, książkami, płytami. W Klubie Kuźnia szafing odbył się już po raz czwarty. Tym razem w ramach Tygodnia Bliskości. Tydzień Bliskości przeznaczony jest dla osób, które planują macierzyństwo i tacierzyństwo. Odbył się więc szereg warsztatów, wykładów, spotkań i pokazów. Były warsztaty chustowe, pieluchowe, dotyczące świadomego macierzyństwa czy domu bez chemii.
O imprezie opowiadają Katatrzyna Szczęśniak z Kulbu Kuźnia i Magdalena Tokarska z portalu ekorodzice.pl

WEJŚCIE SMOKA
Fragmenty spektaklu "Wejście smoka – trailer" w Łaźni Nowej w reżyserii Bartosza Szydłowskiego. W rolach głównych występują Jan Peszek i Błażej Peszek. Przedstawienie nawiązuje do słynnego filmu z Bruce Lee z lat 80. i jest próbą dotknięcia tematu, który w dzieciństwie inspirował wielu ludzi. To pierwsze tak wielkie widowisko w dorobku Łaźni Nowej. Łączy żart i pastisz z odrobiną refleksji.

POWRÓT SIATKÓWKI NA SUCHE STAWY
Jest szansa, by na halę Hutnika powróciła siatkówka w wielkim stylu, nawiązująca do chlubnych tradycji tego miejsca. Operatorem hali, która wróciła niedawno pod zarząd miasta został Klub Sportowy Wanda – beniaminek I Ligi. Oprócz ambicji grania z najlepszymi, Klub ma również zamiar stworzyć grupę juniorskie i prowadzić regularne szkolenia.
O hali i o drużynie opowiadają: Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal i trener Grzegorz Silczuk.

realizacja: Robert Musiałek

Nowohucka Kronika Filmowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.